23.04.2024, meniny má
25. januára 2023

Podarí sa futbalovému klubu TJ Družstevník Trstice prebojovať do IV. ligy? Tím s 15 hráčmi patril k najlepším účastníkom jesennej časti V. ligy

Podarí sa futbalovému klubu TJ Družstevník Trstice prebojovať do IV. ligy? Tím s 15 hráčmi patril k najlepším účastníkom jesennej časti V. ligy
Zdroj: FB FC Nádszeg
reklama

Futbalisti TJ Družstevník Trstice si počínajú suverénne v V. lige skupiny Juhovýchod ZsFZ. Po jesennej časti súťaže majú v tabuľke náskok štyroch bodov pred druhým Brančom a deväťbodový náskok pred tretím celkom z Tovarníkov.

Suverenita po jeseni a postup do IV. ligy najvyššej súťaže je na obzore iba za predpokladu prvenstva v V. lige skupiny Juhovýchod ZsFZ. Tento článok pre naše médium pripravil Jozef Cvajniga.

Držia si miesto na čele tabuľky

Futbalisti TJ Družstevník Trstice v jesennej časti súťaže patrili k najlepším účastníkom v V. lige skupiny Juhovýchod a pred odvetou vstupujú do súťaže ako najväčší favorit na postup do najvyššej regionálnej IV. ligy Západoslovenského futbalového zväzu. 

Jesenná bilancia:

reklama
  • Spolu: 15   13   1   1   46 : 11   40
  • Doma: 7   7   0   0   23 : 4   21
  • Vonku: 8   6   1   1   23 : 7   19

Najlepší strelci:

16 gólov – Nikolas Juhos (Trstice), 10 gólov – Martin Janúrik (Pozba), 9 gólov – Dušan Vaňo (Tovarníky), Gabriel Csikmák (Trstice), 7 gólov – Štefan Molnár (Trstice).

Zdroj: archív TJ Družstevník

Zhodnotenie trénera

Trénera Kristiána Molnára sme požiadali, aby zhodnotil výkony mužstva v jesennej časti súťaže: Výkony mojich zverencov hodnotím pozitívne aj napriek tomu, že máme iba 15-členný hráčsky káder. Po jesennej časti máme na čele tabuľky štyri body, a to preto, že máme najlepšie mužstvo. 

Mužstvo nebudeme dopĺňať ani teraz pred jarnou časťou, hoci máme najmenej hráčov možno zo všetkých 16 účastníkov. Z týchto pätnástich hráčov sú v našom klube až desiati štyri roky.

Kto k nám príde, nechce odísť, pretože nesľubujeme veľa peňazí, ale každý je spokojný. Čo sľúbime, dodržíme, ale hráme futbal a čo je hlavné, každý u nás hrá futbal. Takmer každý hrá, pretože niekedy nastúpime desiati, ale káder hrá futbal, ktorý priťahuje aj fanúšikov. Domáce zápasy sleduje okolo 250 až 300 divákov a niekedy aj na ihriskách súperov cestuje s nami niekedy aj väčšie množstvo našich priaznivcov.“

TJ Družstevník TRSTICE

Zdroj: FB FC Nádszeg

V týchto dňoch od vás odišiel Dmytro Kozyr, ukrajinský legionár, ktorý vo vašom klube pôsobil 6 až 7 rokov a teraz sa vracia na Ukrajinu. Čo bola príčina?

Hoci bol u nás veľmi spokojný, napriek vojne na Ukrajine sa vracia domov, pretože sa jeho manželke narodila dcéra a chce byť pritom aj keď išiel do vojny. Hoci hrával na poste obrancu, v priemere za sezónu dával 5 až 6 gólov.

Zimnú prípravu ste zahájili 8. januára a teraz už dolaďujete formu prípravnými zápasmi na umelej tráve v Galante. Koho ste si pozvali ako súperov, ktorí hrajú o súťaž vyššie ako Trstice?

Začali sme so Šoporňou (vyhrali sme 3:0), potom budú našimi súpermi stále v Galante Boleráz, Gabčíkovo, Csorna (III. liga Maďarsko), Tomášov, Bánov, Trebatice, Imeľ. 

Cieľ do jarnej odvety?

Naďalej chceme hrať pekný futbal. Na postup potrebujeme viac peňazí. Súťaž chceme vyhrať a pokiaľ budeme mať na to aj finančne, tak IV. liga by mohla byť pre nás historickým úspechom.

Zdroj: archív TJ Družstevník

Zdroje: Kristián Molnár, sportnet.sme.sk
Zdieľať na Facebooku