23.04.2024, meniny má
10. februára 2023

Treťoligoví futbalisti FC Slovan Galanta pokračujú aj v zimnej príprave na víťaznej vlne

Treťoligoví futbalisti FC Slovan Galanta pokračujú aj v zimnej príprave na víťaznej vlne
Zdroj: Ján Hrdlica/FB FC SLOVAN GALANTA
reklama

Futbalisti FC Slovan Galanta sa v III. futbalovej lige skupiny Západ po skončení jesennej časti súťaže umiestnili na 2. mieste v tabuľke.

Už dávno si priaznivci futbalu v Galante nepamätajú, aby „A“ mužstvo dospelých bolo umiestnené v hornej polovici tabuľky. Bývalo skôr na chvoste 16-členného peletónu vtedy ešte v tretej futbalovej lige Západoslovenského futbalového zväzu, kde FC Slovan Galanta bojoval vždy o záchranu.

S novým trénerom vyššie ciele

O zhodnotenie účinkovania v prvej polovici súťažného ročníka 2022/2023 sme požiadali súčasného trénera Richarda Slezáka. Ten prevzal mužstvo v polovici jesennej časti po Michalovi Hippovi, ktorý prijal ponuku z druholigového maďarského klubu.

K mužstvu som prišiel na posledných osem kôl za pochodu. Mužstvo klubu je po fyzickej stránke veľmi dobre pripravené aj poskladané. Čo sa týka klubu Galanta, klobúk dole, čo sa týka postov. Samozrejme, že sme mali aj problémy so zraneniami. Nedeľa – streda – nedeľa. Za 15 dní sme odohrali päť zápasov. Bolo to náročné a postupne sa to vykryštalizovalo.

reklama

Vypadli sme síce zo Slovenského pohára s Púchovom. Potom sme nabehli na takú vlnu, že chalani už chápali princípy, čo ja od nich požadujem a posledných sedem zápasov sme vyhrali. Ukázalo sa to na ihrisku, mančaft je dobre poskladaný. Potvrdili sme to druhým miestom v tabuľke.

Zdroj: Ján Hrdlica

Všetko nasvedčuje tomu, že vás čaká boj o postup do II. futbalovej ligy.

Tešíme sa na druhú polovicu sezóny. Chceme naďalej vyhrávať, to je normálne. Je to šport a tie ostatné kluby tiež nespali. Či budeme hrať o špicu, alebo o 5. miesto, to teraz neviem povedať. Ako treťoligové mužstvo máme vytvorené dobré podmienky, takže s takýmto pocitom ideme do druhej polovice sezóny.

Plánujete hráčsky káder doplniť alebo zostane nezmenený, taký, s akým ste disponovali v úspešnej jesennej časti?

Prestúpil k nám Tomáš Horák z FC ViOn Zlaté Moravce/Vráble, ktorý je už tri mesiace zranený a stále na toto zranenie laboruje. Opustili nás traja hráči. Tomáš Tvrdý sa vrátil do materského klubu FC Nitra, Matúš Repa si hľadá angažmán a Peter Eliáš skončil s aktívnou činnosťou.

Počas prípravného obdobia boli na skúške dvaja hráči, jeden bol z Nigérie, druhý z Brazílie. Boli to zaujímaví hráči, ale pre tretiu ligu príliš drahí. Do skončenie zimnej prípravy nám chýba odohrať ešte štyri prípravné stretnutia.

V sobotu 4. februára s maďarským Györom, potom bude naším súperom ŠK Slovan Bratislava B, MFK Senec a napokon OFK Branč. Začiatky týchto stretnutí sú vždy o 11.00 hod. na umelej tráve v Galante.

Aký máte cieľ?

Cieľ do odvety: hrať naďalej útočný futbal, ktorý bude lákať aj divákov.

Zdroj: Ján Hrdlica

Zdieľať na Facebooku