19.05.2024, meniny má
10. apríla 2024

Uctite si spomienku na Galantskú hudobnú legendu. Pri príležitosti 74. narodenín Karola Duchoňa sa organizuje zájazd aj slávnostná ceremónia

Uctite si spomienku na Galantskú hudobnú legendu. Pri príležitosti 74. narodenín Karola Duchoňa sa organizuje zájazd aj slávnostná ceremónia
Zdroje: teraz.sk/Tomáš Horváth/peterfahn.bubbles.sk
reklama

Srdcom každého správneho malého mesta sú ľudia, ktorí vytvorili jeho základy. Samotná Galanta je bohatá na históriu a jednou z jej dôležitých súčastí je nepochybne aj naše neprekonateľné kultúrne dedičstvo.

To sa nesie najmä na vlne mocného hlasu a chytľavých melódií, ktoré nie sú žiadnemu Slovákovi cudzie. Karol Duchoň je legendou hudobnej scény Slovenska a jeho vplyv cítiť aj v dnešnej, modernej tvorbe.

Pri príležitosti výročia jeho narodenia sa chystá aj unikátny spomienkový výlet priamo z jeho rodného mesta, Galanty. Pozrite sa s nami na program a staňte sa aj vy súčasťou nádhernej spomienky na lokálnu legendu.

Úcta legende na mieste posledného odpočinku

Spomienkové podujatia sú známe svojou nezameniteľnou atmosférou pokoja a úcty. Inak tomu nebude ani pri spomienkovom zájazde na miesto posledného odpočinku Karola Duchoňa v Bratislave.

reklama

Celé podujatie plánujú aj zastrešujú dobrovoľníci a sponzori z OZ Templars Slovakia, Esterházy Wine and Coffee a OZ Pro Galanta. Myšlienkou celého podujatia je vzdanie úcty rodákovi z Galanty, ale aj zveľaďovanie spomienkových miest.

Spomienkový zájazd sa uskutoční v sobotu, dňa 20.4.2024, deň pred 74. výročím narodenia Karola Duchoňa. Odchod je plánovaný o 12:00 hod. zo zastávky pred neogotickým kaštieľom v Galante.

V prípade záujmu neváhajte kontaktovať p. Horvátha na t.č. 0911 810 314. Poponáhľajte sa však, kapacita autobusu je 49 osôb a miesta sa rýchlo zapĺňajú.

Zdroj: Tomáš Horváth

Zdroj: Tomáš Horváth

Zdroj: Tomáš Horváth

Zdroj: Tomáš Horváth

Zdroj: Tomáš Horváth

Zdroj: Tomáš Horváth

Priateľstvo naveky

Predpokladaný príchod z Bratislavy je pred 16:00 hod. Tesne po ňom začne totižto druhý, rovnako dôležitý bod programu. Venovaný bude našej miestnej legende a jeho blízkemu priateľovi, rovnako talentovanému spevákovi, Petrovi Fahnovi, ktorý nás opustil dňa 14.1.2024.

Ich priateľstvo bude späté naveky aj vďaka geniálnej myšlienke organizátorov. Po 16:00 hod. dôjde totižto k odhaleniu ich pamätných lavičiek priamo pri pamätníku, buste Karola Duchoňa.

Počet návštevníkov počas slávnostnej ceremónie odhalenia pamätných lavičiek nie je obmedzený a pozvaný je naozaj každý. Organizátori sa na vás budú úprimne tešiť.

Tak si rezervujte miesto v kalendári a spríjemnite si víkend spomienkovou jazdou naprieč kultúrnou históriou Galanty. Ak sa aj nezúčastníte zájazdu do Bratislavy, vždy sa môžete prísť pozrieť na slávnostné odhalenie lavičiek a vzdať tak úctu kultúrnej a speváckej ikone Slovenska.

Zdroje: FB/Templars Slovakia, Tomáš Horváth
Zdieľať na Facebooku