23.04.2024, meniny má
30. apríla 2023

Už onedlho sa u nás v meste uskutoční súťaž EMF Nations Games v malom futbale. V Galante bude hrať aj slovenská futbalová hviezda Miňo Stoch

Už onedlho sa u nás v meste uskutoční súťaž EMF Nations Games v malom futbale. V Galante bude hrať aj slovenská futbalová hviezda Miňo Stoch
Zdroj: malyfutbal.sk
reklama

V poslednom čase ste mohli zaregistrovať, že naše mesto ožíva veľkými športovými podujatiami medzinárodného charakteru. Len nedávno sa konal veľkolepý Beh Galantou – Beh oslobodenia, onedlho zasa u nás uvidíme aj veľkú súťaž v exotickom bojovom športe capoeira.

Akoby to nestačilo, do Galanty prichádza ďalšie významné podujatie – EMF Nations Games v malom futbale. Privíta v našom meste špičku európskeho malého futbalu a mimoriadne známeho slovenského futbalistu Miňa Stocha.

EMF Nations Games v Galante

Slovenskú reprezentáciu v malom futbale čaká naozaj veľké podujatie v Galante. Konať sa bude už počas dní 7. – 8. mája 2023 na štadióne Slovan Galanta. Pricestujú mnohé významné tváre vrátane aktuálnych vicemajstrov Európy z Rumunska, bronzového tímu z Bulharska, no účasťou poteší aj maďarská reprezentácia.

Na jednom mieste tak budeme mať my, Galanťania, unikátnu možnosť vidieť svetové esá v malom futbale neďaleko od našich domovov. Počas nedele a pondelňajšieho sviatku tak môžeme podporiť našich reprezentantov.

reklama

Zároveň sa môžeme zabaviť a posedieť si aj v novozrekonštruovanom bistre Goool priamo na štadióne. Pôjde totiž o turnaj najlepších tímov v Európe aj USA. Účastníkov poteší voľný vstup aj bohatá tombola, ktorej ceny sa vyšplhali až do výšky 6 000 eur.

Zápasy, prípravy a posila Miňo Stoch

Počas apríla sa futbalisti zo slovenskej reprezentácie stretli v Púchove, kde sa konal ich prvý zraz pod vedením nového kormidelníka Branislava Škvorca. Už onedlho ich však čaká v Galante naozajstná výzva v podobe náročných zápasov proti futbalovým profíkom.

Berú to však pozitívne, pretože len tie naozaj najťažšie zápasy môžu tímy posúvať vpred. Našim hráčom pôjde v zápasoch o vstupenku na majstrovstvá sveta, ktoré sa majú konať v októbri tohto roku. Podujatie preto chcú brať ako zrkadlo, ktoré ich v prípade postupu dobre pripraví na majstrovstvá a ukáže im ich silné aj slabé stránky.

Slovenská reprezentácia sa v Galante kvôli predpríprave formou tréningov stretne už v piatok. Dva voľné tréningové dni plánujú zamerať najmä na taktiku, ktorá bude v zápasoch naozaj kľúčová. Venovať sa však budú aj hre s brankárom, ktorá býva v malom futbale často tou najväčšou zbraňou.

V prvej skupine bude Slovensko súperiť s najsilnejším možným súperom z Rumunska, ale aj s Anglickom, ktoré je mimoriadne náročné na fyzickú kondíciu. V druhej skupine zasa uvidíme top tímy z Maďarska, Bulharska, ale aj z USA.

Nečakanou skvelou správou je však veľká posila slovenského tímu v podobe Miroslava Stocha. 60-násobný futbalový reprezentant s obrovskými skúsenosťami z tímov ako FC Chelsea, Fenerbache a Slávia Praha si práve u nás v Galante odohrá v malom futbale svoj reprezentačný debut.

Zdroj: malyfutbal.sk

Zdroj: malyfutbal.sk

Program podujatia

Nedeľa 7. 5. 2023

 • 12.00 hod. Sk. B: Slovensko – Anglicko
 • 13.15 hod. Sk  A: Maďarsko – USA
 • 14.30 hod. Sk. B: Slovensko – Rumunsko
 • 16.30 hod. Sk. A: Maďarsko – Bulharsko
 • 17.45 hod. Sk. B: Anglicko – Rumunsko
 • 19.00 hod. Sk. A: Bulharsko – USA

Pondelok 8. 5. 2023

 • 10.00 hod. O umiestnenie
 • 12.00 hod. O umiestnenie
 • 13.30 hod. semifinále 1
 • 15.00 hod. semifinále 2
 • 16.15 – 16.30 hod. mažoretky
 • 16.45 hod. o tretie miesto
 • 18.15 hod. finálový zápas

Zdroje: malyfutbal.sk, FB EMF Nations Games Galanta
Zdieľať na Facebooku