28.02.2024, meniny má
2. mája 2023

V našom meste sa otvorila nová ambulancia dentálnej hygieny pre deti a dospelých. DENTAL SPA nájdete v blízkosti galantskej nemocnice

V našom meste sa otvorila nová ambulancia dentálnej hygieny pre deti a dospelých. DENTAL SPA nájdete v blízkosti galantskej nemocnice
Zdroj: dental-spa.sk
reklama

Dentálna hygiena by mala byť základom starostlivosti o chrup a ústnu dutinu. Nezamieňajme si však prehliadku u zubára s dentálnou hygienou.

Kým zubár rieši už vzniknuté zdravotné problémy a kontroluje stav zubov z hľadiska kazov, zápalov a ďalších chorobných procesov, dentálny hygienik sleduje váš chrup z iného pohľadu. Z akého a prečo je to dôležité, sa dočítate v tomto článku.

DENTAL SPA – dentálna hygiena Galanta

Ide o novú a modernú ambulanciu dentálnej hygieny v Galante pre deti aj dospelých, kde sa o vás postarajú šikovné dentálne hygieničky Bc. Simona Huberová a Bc. Romana Šimeková.

Obe majú za sebou už niekoľkoročné skúsenosťami v oblasti dentálnej hygieny. Okrem dentálnej hygieny vám vysvetlia, ako sa správne starať o svoje zdravie v ústnej dutine.

reklama

Zdroj: dental-spa.sk

Zdroj: dental-spa.sk

Čo je dentálna hygiena?

„Nie je dentálna hygiena ako dentálna hygiena,“ hovorí Bc. Romana Šimeková. „Občas sa u pacientov stretávame s tým, že dentálnu hygienu im urobil zubný lekár počas preventívnej prehliadky zdarma. V týchto prípadoch však ide len o naliehavé rýchle čistenie.“

Dentálna hygiena, ktorú vykonáva odborník, je špecializovaný úkon zameraný na ústne zdravie pacienta. Samozrejme, ide aj o estetickú stránku, ale pekne vyčistené „biele zuby“ a odstránenie pigmentácii nie sú vždy znakom kvalitne vykonanej práce.

Baktérie, ktoré máme v ústach, neodstránime, to však ani nie je možné a zdraviu prospešné. Dôležité je naučiť pacienta odstraňovať zubný povlak z povrchov zubov a medzizubných priestorov, aby sa baktérie nedokázali množiť a vytvárať ochorenie, či už zápal ďasien, alebo zubný kaz.

V DENTAL SPA postupujú podľa protokolu „GBT“. Ku každému pacientovi pristupujú individuálne, a tak je toto ošetrenie vhodné aj pre najmenších pacientov.

Zdroj: dental-spa.sk

Priebeh ošetrenia

Ošetrenie začína vyplnením anamnestického dotazníka pre lepšie spoznanie pacienta a posúdenie možných rizík zdravotného stavu (ochorenia, lieky, ktoré užíva a pod.).

Nasleduje vyšetrenie tvrdých zubných tkanív a parodontu. Následne zafarbenie a znázornenie usadených nánosov zubného povlaku a zubného kameňa.

Podľa aktuálneho stavu sa zvolia vhodné pomôcky pre individuálnu ústnu hygienu pre každého pacienta. Postupne dentálne hygeničky prejdú k samotnému odstráneniu zubného povlaku a zubného kameňa.

„Pre nás je najlepšia reklama spokojný pacient.“

Pieskovaním „AIRFLOW“ pomocou jemného piesku odstránia mäkké nánosy zubného povlaku a pigmentácie. Používajú prístroj od firmy EMS Prophylaxis master. Ošetrenie je bezbolestné a pre pacienta príjemné.

Odstránenie zubného kameňa robia ultrazvukom, ktorý je tiež súčasťou EMS P. master. Následne zubný kameň dočistia ručnými nástrojmi, ktorými sa dostanú aj do tzv. žliabku v okolí zuba.

Táto časť je veľmi dôležitá, pretože sa často stáva, že tento úkon sa pri dentálnej hygiene vynecháva. Ďasno sa zahojí navonok, ale baktérie pod ďasnom zostávajú a množia sa. Na záver aplikujú fluoridáciu.

Domáca, ale aj profesionálna dentálna hygiena je najlepšia prevencia ochorení v ústnej dutine. Interval návštev, tzv. recall systém, závisí od stavu pacienta.

Zdroj: dental-spa.sk

Nástrahy ústnej dutiny

Zubný povlak je zhluk baktérií v ústnej dutine, čím je ich viac , tým je ich sila väčšia. Baktérie, ktoré preniknú pod ďasno v povlaku a v zubnom kameni, nám poškodzujú parodont. Parodont je kosť a lôžka, kde sú zuby umiestnené.

Tento proces sa nazýva parodontitída a práve toto ochorenie môže viesť až k strate zubov. Pravidelná dentálna hygiena a správne čistenie zubov nám pomáha predchádzať tomuto ochoreniu a viesť k zdraviu v ústnej dutine.

Aj keď si pravidelne čistíte zuby ráno a večer, je potrebné aj profesionálne čistenie. Práve zadné zuby, medzizubný priestor a ťažko dostupné miesta je treba dočistiť profesionálne. So zubným kameňom si doma neporadíte.

Taktiež ak vás trápi krvácanie zubov, je to prvý znak, že dentálna hygiena je potrebná. Zubné pasty a ústne vody, bohužiaľ, nestačia. Správne pomôcky a pravidelné čistenie zubov zabezpečia, že vaše zuby vydržia čo najdlhšie.

Zdroj: dental-spa.sk

O novej ambulancii a kde ju nájsť

Táto nová ambulancia je zameraná práve na oblasť ústneho zdravia. DENTAL SPA je moderná ambulancia dentálnej hygieny s najmodernejším vybavením a s najnovšími prístrojmi. O vaše zuby sa tu postarajú vyštudované dentálne hygieničky s dlhoročnou praxou Bc. Romana Šimeková a Bc. Simona Huberová.

Ponúkajú služby ako: dentálna hygiena pre deti a dospelých, bielenie zubov, liečba parodontitídy, dlahovanie zubov, fluoridácia, pieskovanie a poradenstvo v oblasti orálneho zdravia.

Pieskovanie vykonávajú s najjemnejším pieskom a s najlepším prístrojom EMS master, takže je vhodné aj pre najmenšie detičky. Po tomto pieskovaní zuby naozaj nebolia.

Ordináciu nájdete na adrese Hodská 2441/151, Galanta 924 01 pri hlavnej ceste na prízemí bytovky, naproti ktorej sa nachádza Nemocnica sv. Lukáša. Ordinačné hodiny sú v utorok a stredu od 8.00 do 15.00 hod. a tiež v piatok a sobotu od 8.00 do 12.00 hod. 

Kontaktovať ich môžete na telefónnom čísle 0911 902 157, emailom na info@dental-spa.sk a ďalšie informácie nájdete na ich webe, Facebooku či Instagrame.

Taktiež môžete využiť online objednávanie prostredníctvom tohto odkazu, ktoré je veľmi jednoduché a okrem potvrdenie emailom vám príde aj sms s pripomienkou.

Obom mladým a šikovným dentálnym hygieničkám prajeme veľa zdaru do rozbehnutia novej ambulancie dentálnej hygieny pre všetkých pacientov z Galanty a skvalitnenia zdravotnej starostlivosti.

Zdroj: dental-spa.sk

Zdroj: dental-spa.sk

Zdroje: union.sk, dental-spa.sk
Zdieľať na Facebooku