19.05.2024, meniny má
15. apríla 2024

Populárny vedec a teoretický fyzik Samuel Kováčik z projektu Vedátor zavíta aj do Galanty. Pripravil si prednášku o vzniku vesmíru

Populárny vedec a teoretický fyzik Samuel Kováčik z projektu Vedátor zavíta aj do Galanty. Pripravil si prednášku o vzniku vesmíru
Zdroje: hnonline.sk/canva.com
reklama

Každý jeden z nás občas precitne a zasníva sa pri pohľade na hviezdnu oblohu. Tajomstvá, ktoré  vesmír skrýva skúmajú geniálni vedci, fyzici a astronómovia, objavujú ich astronauti a snívajú nad nimi umelci už od pradávna.

Náš svet je plný javov, ktoré nám však vedia najlepšie vysvetliť odborníci a vedci. Jeden z najznámejších populárnych vedcov Slovenska zavíta na študentský workshop aj k nám do Galanty.

Samuel Kováčik v Galante

Samuel Kováčik, zakladateľ projektu Vedátor, navštívi Galantu už vo štvrtok, 18. apríla 2024 o 10:00 hod. Prijal totižto pozvanie na workshop študentov zo Súkromného bilingválneho gymnázia v Galante.  Vstup je voľný aj pre verejnosť – potrebné je sa však nahlásiť na e-mailovej adrese kontakt@sbggalanta.sk.

Aktívni študenti gymnázia sa aj takýmto spôsobom stretávajú s mnohými významnými osobnosťami nielen z edukačného prostredia. Teoretický fyzik, popularizátor vedy a autor kníh Samuel Kováčik Galanťanom isto bude mať čo odovzdať.

reklama

Prednášať bude konkrétne o jednej z najzaujímavejších tém, o vzniku vesmíru. Samotná hviezdna prednáška bude doplnená aj o pútavú moderovanú diskusiu, aby sa mohol každý niečo spýtať.

Slovenský Vedátor

Samuelov projekt vedátor vznikol s cieľom popularizovať  vedu a to už v roku 2016. Začiatky započali v písaní textov na sociálnych sieťach, no dnes už projekt prerástol aj do pravidelných podcastov, videí aj prednášok.

Okrem vlastného projektu je najmä teoretickým fyzikom z FMFI UK. Absolvoval dokonca štúdium na Dublinskom inštitúte Pokročilých štúdií a získal aj výskumný grant od Írskej výskumnej nadácie. V súčasnosti odovzdáva svoje cenné skúsenosti a vedomosti na FMFI UK aj na Masarykovej univerzite.

Zaoberá sa najmä modifikáciami kvantovej mechaniky, numerickými simuláciami a maticovými modelmi. Píše však aj ľahko stráviteľné populárne články o bežných témach ako sú zvieratá, stromy, či oblaky.

V jeho práci tak nájdete naozaj všehochuť. Preto si nenechajte ujsť túto špeciálnu príležitosť ponúkajúcu prehĺbenie poznatkov a rozšírenie obzorov. Ako povedal Albert Einstein:

„Najkrajšie, čo môžeme prežívať, je tajomnosť. To je základný pocit, ktorý stojí pri kolíske pravého umenia vedy.“

 

Zdroj. FB/sbggalanta

Zdroj. FB/sbggalanta

Zdroje: Zdroj. FB/sbggalanta, vedator.space, sbggalanta.sk
Zdieľať na Facebooku