28.02.2024, meniny má
28. novembra 2023

Advent v Galante bude naozaj výnimočný. Na spoločné zapaľovanie sviec sú pozvaní aj významní hostia

Advent v Galante bude naozaj výnimočný. Na spoločné zapaľovanie sviec sú pozvaní aj významní hostia
Zdroje: galantasity.sk/canva.com
reklama

Aj do Galanty už dorazili prvé mrazy a koncom novembra nás dokonca prekvapilo aj sneženie. Zima nám už klope na dvere a my sa pomaly, ale isto blížime k najobľúbenejším sviatkom – Vianociam.

Ich príchod však odpradávna symbolizuje obdobie adventu, ktoré je príznačné zapaľovaním sviečok počas štyroch nedieľ pred Vianocami. Pozrime sa, ako bude advent prebiehať v Galante.

Advent v Galante

Mesto si v spolupráci s Templars Slovakia pripravilo nádherný komunitný program na advent. Počas najbližších štyroch víkendov vedúcim k Vianociam sa budú môcť Galanťania zúčastniť spoločného zapaľovania sviečok.

Tie budú pripravené priamo na Mierovom námestí, pri našej známej fontáne pred Mestským úradom vždy o 16:00 hod. Fontána je už v tomto čase vďaka zamestnancom Technických služieb sezónne vyzdobená a v jej blízkosti sa týči aj majestátny vianočný stromček.

reklama

Pribudnú na nej však adventné sviečky. Ich zapaľovanie bude v každú nedeľu prebiehať v milej vianočnej atmosfére a to vždy za sprievodu vzácneho hosťa.

Vzácni hudobní hostia

Svojou úžasnou hudbou v znamení prichádzajúceho obdobia budú podujatie doprevádzať muzikanti, zoskupenia aj zbory. Týmto spôsobom spríjemnia spoločný advent všetkým, ktorí sa rozhodnú zúčastniť.

Medzi vzácnych hostí patrí známa speváčka Zuzana Szpevár spoločne so spevákmi z POP arény, ktorí potešia naše uši už v prvú adventnú nedeľu, dňa 3.12.2023.

Následne sa počas najbližších dvoch nedelí predstaví dňa 10.12. spevácky zbor Cantate deo a dňa 17.12. zase miešaný spevácky zbor Zoltána Kodálya.

Adventné obdobie sa ukončí zapaľovaním poslednej sviečky trochu netradične, v sobotu. Dňa 23.12. tesne pred Vianocami sa zapáli posledná sviečka a hudbou nás poteší folklórna skupina Dudváh.

Užime si teda spoločne obdobie pokoja a radosti v spoločnosti blízkych aj nádhernej lokálnej komunity. Námestie v našej Galante sa totižto už čoskoro zmení na jedno magické miesto, ktoré rozhodne bude stáť za návštevu.

Aj v redakcii sa veľmi tešíme z tejto nádhernej mestskej tradície, ktorá rokmi iba zreje ako dobré víno. Presne takéto spoločné chvíle nás totižto môžu na chvíľu odpútať od ponáhľania sa, nákupov, darčekového ošiaľu a naplniť nás pokojom, nádejou aj láskou. Krásny a pokojný advent, Galanťania.

Zdroj: domkulturyga.sk

Zdroj: domkulturyga.sk

Zdroje: dokulturyga.sk, FB/Templars Slovakia
Zdieľať na Facebooku