19.05.2024, meniny má
9. marca 2023

Delfín Aqua Baby Club Galanta ponúka naozaj kvalitný program. Rodičom s deťmi umožňuje aktívne trávenie voľného času

Delfín Aqua Baby Club Galanta ponúka naozaj kvalitný program. Rodičom s deťmi umožňuje aktívne trávenie voľného času
Zdroj: plavaniedelfin.sk
reklama

Častokrát vám prinášame tie najnovšie informácie z nášho mesta a jeho blízkeho okolia. Zaujíma nás všetko, čo sa v našom meste deje, nadchne nás všetko, čo je špeciálne, ako aj to, čo úplne nečakáme. To, že Galanta prekypuje športom, je už každému takmer jasné.

Máme totiž futbalový tím, florbalový klub, atletický klub, mnoho fitnescentier a nespočetné množstvo ďalších možností športového vyžitia pre deti aj dospelých. Vedeli ste však, že priamo v Galante vyrástol prvotriedny Aqua baby club s názvom Delfín? Pozrime sa spoločne na to, čo vo svojich moderných priestoroch ponúkajú.

Novovybudované priestory a bazény so špeciálnou slanou vodou

Pekné, čisté a moderné priestory s bazénmi vyrástli v našom meste pomerne rýchlo a už dnes sa tešia mnohým pravidelným a spokojným zákazníkom. Okrem kvalitných priestorov sa pýšia aj slanou vodou s netradičným zložením.

Koncentrácia soli v ich vode je totiž veľmi podobná ľudským slzám, vďaka čomu dospelých, no najmä deti istotne nebudú trápiť podráždené očká pri ponáraní. Voda je navyše čistená špeciálnym systémom na dávkovanie chlóru, pri ktorom typický chlórový zápach necítiť. Teplota v bazéne je nastavená na príjemných 33 stupňov.

reklama

Pýtate sa, kde v Galante nájdete toto zariadenie? Nemusíte chodiť ďaleko. Delfín Aqua Baby Club Galanta sa nachádza v Mládežníckej štvrti pri Derni v Galante. Kontaktovať ich môžete telefonicky na čísle 0917 163 777 alebo e-mailom na galanta@plavaniedelfin.sk.

Priamo na mieste sa vám bude venovať profesionálny personál, ktorý kladie najmä u menších detí dôraz na hru rodičov a detí vo vode. Deti majú možnosť naučiť sa tešiť z vody, splývať na brušku, ležať na chrbátiku, skákať, potápať sa a orientovať sa pod vodou. Aj pomocou týchto techník a nácviku sa dokáže už aj 10-mesačné dieťatko samo zachrániť po nešťastnom páde do vody.

Zdroj: plavaniedelfin.sk

Zdroj: plavaniedelfin.sk

Ako vyzerá kurz v Delfín Aqua Baby Clube?

Účastníci prichádzajú na kurz štandardne cca 15 minút pred začiatkom, aby sa stihli v pokoji prezliecť a aklimatizovať. Po oblečení špeciálnych plaviek pre deti (s pevnými bočnými gumičkami alebo jednorazové plienky do vody) môžete zvyšný čas čakania na kurz stráviť v detskej herni, ktorá je príznačne nazvaná ako delfinárium.

Nasleduje lekcia vedená kvalifikovanou inštruktorkou, ktorá trvá 45 minút . Deti sa zoznámia s prostredím a vodičkou prostredníctvom množstva hier, pesničiek a iných pomôcok. Už odmalička nacvičujú zanáranie, kopanie nožičkami aj dýchanie do vody. Podporných aktivít je naozaj neúrekom a závisia ako od veku, tak aj od schopností dieťatka.

Po poriadnej lekcii si zaslúžia oddych deti aj rodičia. Pripravený je pre nich preto welness vo fínskej alebo parnej saune, kde je teplota nastavená na detský režim, aby ich ratolesti mohli ísť do sauny s nimi. Pri pobyte v saune sa u detí začína aj s otužovaním, pričom sa im ručičky a nožičky polievajú chladnou vodou.

Kombinácia sauny s otužovaním napomáha k zmierneniu stresu, psychickej aj fyzickej úľave a k zlepšeniu srdcovo-cievnych aj dýchacích funkcií. Napomáha to aj zlepšovaniu obranných vlastností kože, zabraňuje infekciám a podporuje liečbu pri problémoch s dýchacími cestami. Benefitov je, ako vidíme, naozaj neúrekom.

Po oddychu a zahriatí sa rodičia niečo priučia ohľadom masáží pre detičky, ktoré môžu byť nápomocné pri mnohých drobných detských problémoch (bolesť bruška, prerezávanie zúbkov a pod.) a praktizovať sa dajú aj v pohodlí domova.

Po kompletnom ukončení lekcie sa účastníci presunú naspäť do prezliekárne alebo môžu ešte zostať v priestoroch detskej herne, kde majú deti možnosť hry a socializácie so svojimi rovesníkmi. Tento celý a mimoriadne komplexný balík navyše prebieha v nadštandardnej rodinnej a uvoľnenej atmosfére. Tá zabezpečí oddych a pokoj pre dieťa aj rodiča.

Zdroj: plavaniedelfin.sk

Zdroj: plavaniedelfin.sk

Široká ponuka kurzov a iných aktivít

Ponuka galantského aqua clubu je naozaj bohatá. Poteší nielen deti takmer od narodenia až do 8 rokov, ale aj ich rodičov. Organizujú rôzne krúžky a aktivity, ktoré sa orientujú na tanec a hudbu, vzdelávanie, dotykovú terapiu či spoločnú jógu a welness pre rodičov. Kompletnú ponuku kurzov aj s cenníkom si môžete prezrieť na webovej stránke klubu.

Noví aj váhaví záujemcovia sa nemusia hneď púšťať do kompletného kurzu. V klube poskytujú aj možnosť jednorazovej – skúšobnej návštevy, nakoľko často sa nedá odhadnúť, ako bude dieťa na prostredie reagovať. Pri jednorazovom vstupe sú poplatky 7 eur za dospelého, 5 eur za dieťa a hodinu si môžete rezervovať na telefónnom čísle 0911 965 883.

Pre lepšie prispôsobenie vášho dieťatka môžete absolvovať aj adaptačnú hodinu, ktorá nie je vedená inštruktorom. Ten je však k dispozícii v prípade potreby. Hodinu tak možno využiť na navykanie si na zvuky, priestory, detičky alebo iba ako rodinný relax v bazéne a saune. Je to tiež vynikajúca príležitosť, ako stráviť čas so svojimi ratolesťami.

Trávenie voľného času je aj v našej redakcii veľmi častou témou. Preto sa tešíme zo všetkých zaujímavých projektov a aktívnych ľudí, ktorí sa snažia svojou troškou prispieť k jeho zmysluplnému využívaniu v rámci nášho mesta.

Delfín Aqua Baby Club je jedným z takýchto projektov, ktoré umožňujú tráviť kvalitný a príjemný čas najmä rodičom s deťmi. Z redakcie prajeme rodinám v klube veľa príjemných chvíľ a samotnému klubu veľa spokojných klientov.

Zdroj: plavaniedelfin.sk

Zdroj: plavaniedelfin.sk

Zdroj: plavaniedelfin.sk

Zdroj: plavaniedelfin.sk

Zdroje: plavaniedelfin.sk, FB Delfín Galanta
Zdieľať na Facebooku