16.06.2024, meniny má
10. apríla 2023

Detskí tanečníci zo skupiny CLIS vybojovali počas prvého aprílového víkendu na súťažiach krásne miesta

Detskí tanečníci zo skupiny CLIS vybojovali počas prvého aprílového víkendu na súťažiach krásne miesta
Zdroj: FB Tanečná skupina CLIS
reklama

Pre dieťa je pohyb prirodzenou vlastnosťou. Začína sa hýbať skôr, ako vie rozprávať. Nie všetky deti sa však pohybujú dostatočne často.

Niektoré sa venujú radšej úplne iným činnostiam, napríklad trávia voľný čas pred televíznou obrazovkou alebo pri počítači.

Tanečná skupina CLIS v Galante

Poznáte tanečnú skupinu CLIS? Ak nie, prečítajte si niečo o jej dlhoročnom pôsobení v meste Galanta. Skupina CLIS vznikla v roku 1990 v Senici a od roku 2000 pôsobí v Galante. Od roku 2010 začala pôsobiť aj v Dunajskej Lužnej.

Tanečnú skupinu založila vtedy iba 18-ročná Iveta. Láske k tancu učí dodnes a okrem hodín tanca ponúka aj letné tábory. Deti sa učia tancu a neskôr reprezentujú svoj súbor na súťažiach či celovečernom výročnom koncerte.

reklama

Ich tanečné vystúpenia majú výchovný charakter a sú vhodné aj pre školy, ktoré sa ich aj pravidelne zúčastňujú. Na rôznych súťažiach sa zasa tanečníci stretávajú aj s inými skupinami a budujú si tak medziľudské vzťahy.

Tanečná skupina CLIS sa zúčastňuje rôznych miestnych, regionálnych, celoštátnych, ale aj zahraničných súťaží. Preto o nej vedia napríklad aj v Česku alebo Poľsku.

Posledné víťazstvá

V sobotu 1. apríla 2023 sa deti zo skupiny CLIS zúčastnili na dvoch súťažiach, a to v Leviciach a Topoľčanoch. Samozrejme, všetci boli úspešní a vybojovali spolu až 18 medailí. 

Konkrétne to bolo sedem zlatých, sedem strieborných a štyri bronzové medaily. My im zo srdca gratulujeme a gratuláciu posielame aj juniorskej kategórii za hlavnú cenu v súťaži Topdancing.

Kde a ako sa môžu záujemcovia prihlásiť?

Ak by ste chceli aj vy prihlásiť svoje deti do tanečnej skupiny CLIS, čítajte ďalej.

Najpraktickejšie bude, ak napíšete mail na info@clis.dance. Do mailu uveďte: meno dieťaťa, vek, triedu v škole, či ste z okolia Galanty alebo Dunajskej Lužnej a či už dieťa má aj tanečné skúsenosti, ale nemusí ich mať.

Zdroj: FB Tanečná skupina CLIS

Zdroj: FB Tanečná skupina CLIS

Zdroj: FB Tanečná skupina CLIS

Zdroj: FB Tanečná skupina CLIS

Zdroje: eduworld.sk, galanta.sk, vecibudufungovat.sk, FB Tanečná skupina CLIS
Zdieľať na Facebooku