19.07.2024, meniny má
24. apríla 2023

Kantiléna 2023 sa blíži. Príďte si vypočuť legendárne hity Karola Duchoňa a zabaviť sa na nestarnúce melódie

Kantiléna 2023 sa blíži. Príďte si vypočuť legendárne hity Karola Duchoňa a zabaviť sa na nestarnúce melódie
Zdroje: hudba.sk/matica.sk
reklama

K najlepším a najväčším kultúrnym podujatiam v Galante patrí Kantiléna venovaná legendárnemu Karolovi Duchoňovi, ktorý svoj život a kariéru začínal práve v Galante.

Posledná súťažná Kantiléna spred kovidového obdobia sa konala v roku 2019. Kvôli pandémii sa vtedy konal len komorný koncert orchestru Taste of Brass. Tento rok sa bude konať už jej 23. ročník.

Aký bol spomienkový rok 2022?

V roku 2022 priniesla Kantiléna občanom Galanty opäť krásny zážitok vo veľmi silnej, emočnej atmosfére. Doprevádzaný bol vzácnymi hosťami a živou hudbou v podaní orchestra.

Kantiléna 2022 sa uskutočnila v piatok 17. júna 2022 v Estrádnej sále Mestského kultúrneho strediska v Galante. Moderátorom večera bol Martin Jurčo a hudobný sprievod zabezpečil vynikajúci už spomínaný orchester Taste of Brass.

reklama

Tento vynikajúci orchester viedol dirigent Dávid Krajčí spolu s hosťom Pavelom Zajáčkom. V súťažnej časti zazneli tie najväčšie hity Karola Duchoňa v podaní skvelých spevákov.

Počas takmer dva a pol hodiny trvajúceho koncertu si diváci mohli vychutnať plnými dúškami legendárne hity Karola Duchoňa. Atmosféra v sále bola nabitá veľmi pozitívne a ľudia si kantilénu naozaj užili.

Kantiléna 2023

Dom Matice Slovenskej v Galante v spolupráci s Mestským kultúrnym strediskom v Galante pozýva všetkých fanúšikov na večer plný krásnych slovenských piesní od galantského rodáka Karola Duchoňa.

Večer bude opäť venovaný spomienke na speváka, ktorý tu už s nami nie je, ale jeho piesne prežili dodnes. Jeho tvorba je stále moderná a poznajú ju nielen dospelí, ale aj deti.

Hosťom festivalu bude Eva Máziková, ktorá je, mimochodom, taktiež rodáčkou z Galanty. Nenechajte si ujsť toto príjemné podujatie a príďte sa zabaviť v piatok 26. mája 2023 o 18.00 hod. do Divadelnej sály MsKS v Galante. Vstupné je 15 eur.

Minuloročná atmosféra bola úžasne nabitá a ľudia spievali spolu so spevákmi na pódiu. Veríme, že aj tento rok sa ponesie v podobnej silnej atmosfére. Podvečerným podujatím vás bude opäť sprevádzať Martin Jurčo.

Zdroj: FB MsKS Galanta

Zdroj: Matica.sk

Zdroj: Matica.sk

Zdroje: FB MsKS Galanta, matica.sk
Zdieľať na Facebooku