16.06.2024, meniny má
7. apríla 2022

Kávička u Vlasty a Martina v Galante je skvelou kaviarňou pre rodiny s deťmi. Chutné koláče, skvelá káva a príjemný interiér sú samozrejmosťou

Kávička u Vlasty a Martina v Galante je skvelou kaviarňou pre rodiny s deťmi. Chutné koláče, skvelá káva a príjemný interiér sú samozrejmosťou
Zdroj: Galantasity.sk

Galantu spoznávame každým dňom viac a viac a tentokrát sme objavili príjemné miesto, konkrétne kaviareň s názvom Kávička u Vlasty a Martina, kde sme sa cítili veľmi dobre. Výborná káva, čerstvé koláče a pekné prostredie sú atribúty, pre ktoré si ich obľúbite aj vy.

Kaviareň sa nachádza na ulici T. Vansovej 234/2 v tichom prostredí rodinných domov v mestskej časti Sever. Galanťania ju môžu navštevovať od júla minulého roku, kedy sa sa manželia Šipošoví rozhodli, že si splnia svoj sen.

Táto rodinná kaviareň je ako stvorená pre rodičov s deťmi nielen pre ich detský kútik, dvor plný hračiek, ale aj pre ich sladké maškrty, ktoré potešia malých aj veľkých. K tomu výborná kávička v spoločnosti priateľov či rodiny a skvelý deň je na svete.

Kávičku u Vlasty a Martina si môžete vychutnať od pondelka do soboty. Sledovať ich môžete aj na ich facebookovej stránke, ktorú nájdete na tomto odkaze. Teraz si však povieme niečo viac o majiteľoch a samotnom sortimente kaviarne.

reklama

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Kaviareň ako splnený sen. Tu sa to však nekončí

Vyučená cukrárka Vlasta Šipoš vždy túžila mať svoju vysnívanú kaviareň. Cukrárske remeslo má veľmi rada, no počas rokov praxe sa skôr venovala čašníctvu a obsluhe zákazníkov. Pracovala v niekoľkých podnikoch či kaviarňach a postupne naberala cenné skúsenosti.

Dlhé roky však žila ako samoživiteľka s ťažko zdravotne postihnutou dcérou. Rodáčka z Moravy to na ceste k svojej vytúženej kaviarni nemala jednoduché a aj z tohto dôvodu musela častokrát striedať zamestnanie.

Ako rodič postihnutého dieťaťa musíte byť neustále v strehu a rýchlo reagovať. Častokrát musíte odísť z práce skôr, strávite neplánovane niekoľko hodín u doktora alebo si musíte zobrať zo dňa na deň dovolenku. V tom momente to už začne medzi vami a zamestnávateľom škrípať a to následne vedieť k ukončeniu prácovného pomeru.

Časom sa jej však podarilo nájsť skvelých ľudí, ktorí jej pomohli a teraz by vďaka svojej kaviarni chcela pomáhať ďalej. K vybaveniu sociálnej dielne v rodinnej kaviarni chýba už len niekoľko krokov a následne môže pomáhať ženám s rovnakým osudom, na ktoré sa akoby zabúda. Pre svoje zamestnankyne by chcela byť hlavne priateľkou, ktorá sa im bude snažiť pomáhať.

Presne tak, ako jej pomohol bývalý zamestnávateľ, s ktorým sú do dnešných dní dobrí priatelia.

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Chutné koláče, skvelá káva a príjemný interiér kaviarne

Kávička u Vlasty a Martina je priestorovo možno menšia kaviareň, no ponúka bohatý výber koláčov a rôznych kávových či iných dôbrot.

Majitelia, ktorých tu nájdete takmer každý deň za barom či na pľaci, sa vo svojom podniku zamerali na kvalitnú a prvotriednu kávu značky Kávoholik, ktorú si po prvom dúšku zamilujete. V prípade, že by vám zachutila, môžete si ju v tejto kaviarni aj zakúpiť domov, nakoľko sú v Galante hlavní predajcovia tejto na Slovensku praženej kávy.

Tú svoju si tu určite nájde každý, či už potrebujete rýchle ristretto, sladké latte alebo si chcete vychutnať skvele vyzerajúce cappuccino s bohatou mliečnou penou a škoricovým popraškom. Okrem klasických káv vám vedia pripraviť aj rôzne sladké kávové varianty so šľahačkou a bohatou oblohou. Rovnakú verziu len s horúcou čokoládou vedia pripraviť aj pre vaše ratolesti, ktorým sa to zaručene bude veľmi páčiť a určite aj výborne chutiť.

Ku kaviarni patrí aj vonkajšia terasa, ktorá je využívaná najmä v teplejších mesiacoch, no ak vám neprekáža o niečo chladnejšie počasie, pokojne si môžete kávu alebo zákusok vychutnať aj vonku a vaše dieťa tak môžete mať stále na očiach.

Samostatnou kapitolou sú ich zákusky, ktoré chutili naozaj výborne a už na pohľad bolo vidieť, že ide o lokálny výrobok, na ktorom si dal niekto poriadne záležať. Ponuka zákuskov ku každej kaviarni neodmysliteľne patrí a v tejto kaviarni ich majú domáce a veľmi lahodné. Všetky zákusky sú denne dovážané vždy čerstvé od cukrárskej spoločnosti GAaRONA z neďalekého Kajalu.

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Rodinné oslavy a predaj homemade výrobkov šikovných mamičiek

Skvelou službou tejto kaviarne je aj možnosť prenajať si ich priestor na rodinnú oslavu s vašimi milovanými či priateľmi. Zorganizovalo sa tu už niekoľko detských osláv, ktoré dopadli vždy na výbornú. Deti si pochvaľovali sladké prekvapenia a skvelé hračky, rodičia zas skvelú kávu a vždy usmiatu obsluhu.

V prípade, že sa vám blíži oslava, no nemáte ju kde zorganizovať, tak vám tento pekný priestor určite odporúčame. Majitelia vyjdu v ústrety vašim požiadavkám a urobia všetko pre vašu spokojnosť. V prípade, že by ste sa chceli o ich službách dozvedieť viac, môžete sa na nich obrátiť prostredníctvom emailu na vlasta.sipos@gmail.com alebo na telefónnom čísle 0948 324 814.

Okrem toho vám vedia pomocť aj s ubytovaním, nakoľko v objekte v ktorom sa kaviareň nachádza majú ich dobrý priatelia ubytovňu s pekne zariadenými a čistými izbami a veľkou terasou z ktorej je krásny výhľad. Ak by ste teda potrebovali kvalitné ubytovanie za výhodnú sumu, určite sa na nich neváhajte obrátiť.

Kaviareň navyše podporuje aj šikovné mamičky, ktoré sa venujú homemade výrobe rôznych výrobkov. Tie následne kaviareň vo svojich priestoroch ponúka svojim klientom a zarobené peniaze putujú späť šikovnej mamičke. Aj takýmto pekným spôsobom sa snažia pomáhať Galanťanom,  za čo im určite patrí vďaka.

Nás táto milá kaviareň príjemne prekvapila a určite sa tu ešte veľmi radi znovu zastavíme. Kávičku u Vlasty a Martina nájdete na ulici T. Vansovej 234/2 v tichom prostredí rodinných domov v mestskej časti Sever.

Ak máte radi dobrú kávu a domáce koláče, toto miesto vám určite odporúčame.

Zdroj: Galanta.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Galanta.sk

Zdroj: Galanta.sk

Zdroj: Galanta.sk

Zdroj: Galanta.sk

Zdroj: Galanta.sk

Zdroj: Galanta.sk

Zdroj: Galanta.sk

Zdroj: Galanta.sk

Zdroj: Galantasity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Galanta.sk

Zdroj: Galanta.sk

Zdroj: Galanta.sk

Zdroj: Galanta.sk

Zdroj: Galanta.sk

 

Článok vznikol v spolupráci s kaviarňou Kávička u Vlasty a Martina.

Zdroje: Článok vznikol v spolupráci s kaviarňou Kávička u Vlasty a Martina.
Zdieľať na Facebooku