19.07.2024, meniny má
18. mája 2022

Medzi Galantou a Sládkovičovom prišlo k vážnej nehode autobusu a nákladného auta. Z miesta hlásia mnoho zranených

Medzi Galantou a Sládkovičovom prišlo k vážnej nehode autobusu a nákladného auta. Z miesta hlásia mnoho zranených
Zdroj: Polícia SR - Trnavský kraj
reklama

Len pred malou chvíľou sa udiala vážna nehoda, pri ktorej sa stretlo nákladné auto s autobusom. Dopravní policajti práve teraz zasahujú pri vážnej nehode na ceste medzi Galantou a Sládkovičovom.

Z nezistených príčin došlo k stretu nákladného auta Iveco a autobusu, v ktorom sedelo približne 20 cestujúcich. Po náraze skončil autobus mimo cesty a z miesta nehody previezli záchranári viaceré osoby s ťažkými a ľahkými zraneniami. Príčiny nehody a presný počet zranených zisťujeme.

Cesta je obojsmerne uzavretá

Policajti uzavreli hlavný ťah z Galanty na Sládkovičovo, polícia žiada prostredníctvom svojho Facebooku vodičov, aby rešpektovali pokyny polície a úseku sa vyhli cez obchádzkové trasy.

Aktualizácia nehody

Polícia naďalej dokumentuje príčiny rannej nehody medzi linkovým autobusom a nákladným autom Iveco. Vzhľadom na rozsah zranení a ich počet si nehodu na mieste prevzal galantský vyšetrovateľ. Nehodu vyšetruje polícia ako všeobecné ohrozenie z nedbanlivosti. Príčina nehody je stále v štádiu preverovania a výsluchu osôb.

„Podľa prvotných informácií sa v autobuse viezlo približne 20 osôb. Zranenia mali utrpieť len dospelé osoby. Z miesta nehody odviezli záchranári tri osoby s podozrením na ťažké zranenia a šesť osôb sa malo zraniť ľahko. Vodiča autobusu vo vážnom stave previezli leteckí záchranári do nitrianskej nemocnice.

reklama

Vodič kamiónu sa pri nehode nezranil a rovnako ani študenti, ktorí boli v autobuse, sa nezranili a pokračovali v jazde náhradným autobusom,“ informuje Polícia Slovenskej republiky vo svojom statuse na Facebooku.

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: FB Polícia SR - Trnavský kraj
Zdieľať na Facebooku