04.02.2023, meniny má
8. januára 2023

Mestský úrad a Technické služby mesta Galanta oznámili, že zber živých vianočných stromčekov začína od 9. januára 2023

Mestský úrad a Technické služby mesta Galanta oznámili, že zber živých vianočných stromčekov začína od 9. januára 2023
Zdroje: tsmg.sk/majstrik.sk
reklama

Vianoce aj Silvester sú už za nami. Konečnú bodku za týmto vianočným časom dal sviatok Troch kráľov. Väčšina z nás pomaly začne odkladať vianočnú výzdobu, a teda aj vianočné stromčeky, ktoré zdobili naše obývačky.

Mestský úrad Galanta v nadväznosti na to zverejnil na svojom facebookovom profile informácie týkajúce sa zberu živých vianočných stromčekov na celom území mesta.

Zber vianočných stromčekov potrvá tri týždne

Technické služby mesta Galanta začnú od pondelka 9. januára 2023 zbierať živé vianočné stromčeky, ktoré je potrebné umiestniť k stojiskám nádob na zber komunálneho odpadu na svojej ulici pri bytovom dome alebo pri rodinnom dome.

Vianočné stromčeky je potrebné dôkladne odzdobiť, aby sa mohli ekologicky zlikvidovať v kompostárni. Ďalšou možnosťou pre občanov mesta Galanta je priviezť stromček osobne a bezplatne ho odovzdať na Zbernom dvore mesta Galanta, ktorý je otvorený nasledovne:

reklama
  • utorok, štvrtok, piatok: od 13.00 – do 18.00 hod.,
  • streda od 10.00 – do 18.00 hod.,
  • sobota od 8.00 – do 13.00 hod.

Zber vianočných stromčekov potrvá do 31. januára 2023. Stačí vám iba zbaviť stromček ozdôb a salóniek a vybrať si, čo vám viac vyhovuje. Vyložiť ho alebo odviezť na zberný dvor?

Zdroj: tsmg.sk

Zdroje: FB Mesto Galanta - oficiálna stránka MsÚ, tsmg.sk
Zdieľať na Facebooku