19.07.2024, meniny má
27. mája 2024

Samozber jahôd je už v plnom prúde. Pozrite sa, kde všade si môžete nazbierať tie najčerstvejšie jahody v okolí Galanty

Samozber jahôd je už v plnom prúde. Pozrite sa, kde všade si môžete nazbierať tie najčerstvejšie jahody v okolí Galanty
Zdroje: FB/Jahody Trnovec nad Váhom, FB/Jahody Vlčkovce
reklama

Tie najchutnejšie čerstvé jahody aj u Vás doma? Nemusíte mať tú najväčšiu záhradu, aby ste si túto letnú pochúťku dopriali aj vy. Vynikajúcou možnosťou sú preto okolité samozbery jahôd.

Ak však neviete, kam sa na samozber vybrať, pripravili sme si pre Vás zoznam tých, ktoré sú nám najbližšie. Pozrite sa na ne s nami a šup do zbierania.

Pred tým, než sa vyberiete na červenú letnú delikatesu do samozberov treba si pozrieť stránky prevádzkovateľov. Zber jahôd je totižto veľmi ovplyvnený premenlivým počasím.

Samozber Hody

Tento samozber jahôd sa nachádza v Hodoch (časť Galanta) Cena za jahody je 3,50 eur/kg. Platba na jahodovisku je možná v hotovosti aj kartou. Taktiež v prípade záujmu (a dostupnosti) si môžete na mieste požičať káričku na prevoz jahôd.

reklama

Samozber ponúka tiež možnosť zakúpenia krabičky (1kg, 3kg, 5kg, 10kg). V prípade záujmu o nazbierané jahody je cena 7 eur/kg a treba si ich telefonicky alebo SMS objednať na čísle 0905 113 324.

Zdroj: Samozber Hody

Trnovec nad Váhom – Jahody Trnovec

Samozber v Trnovci nad Váhom je už rovnako otvorený a teší sa na svojich návštevníkov. Treba si sebou priniesť košíky, misky, bedničky, či krabičky a už sa len pustiť do zberu.

Cena jahôd v samozbere je 3,50€/kg. Pre návštevníkov pripravili dokonca aj parkovisko, vzdialené len 30 metrov od samozberu. Pre aktuálne informácie nezabudnite sledovať ich facebook.

Zdroj: FB/Jahody Trnovec

Zdroj: FB/Jahody Trnovec

Kajal – Záhradníctvo Gabika

Na samozber sa možno vybrať aj do neďalekého Kajalu. Záhradníctvo Gabika tu ponúka okrem svojho záhradníckeho sortimentu aj nádherné jahody ako šité na samozber.

Cena za jahôd na tomto samozbere je 3€/kg. Najbližší termín zberu je 28.5. od 7:30 hod. Pre aktuálne informácie však sledujte ich facebook.

Zdroj: FB/Záhradníctvo Gabika

Zdroj: FB/Záhradníctvo Gabika

Majcichov, Jahody-samozber

Samozber sa nachádza pred vjazdom do Majcichova v smere z obce Hosté. Cena jahôd je tu 2,70 eur za kilogram.

Za vopred nazbierané jahody zaplatíte 5,50 eur za kilogram. Platiť pri tom možno hotovosťou aj kartou priamo na mieste.

Na tomto mieste sa môžete tešiť nielen zo samozberu jahôd, ale aj hrachu. Ak by ste si v prípade samozberu nepriniesli vlastné nádoby, nezúfajte. Na mieste si na zber jahôd môžete zakúpiť aj krabičky.

Zdroj: FB/Jahody - samozber

Zdroj: FB/Jahody – samozber

Majcichov, Jahody Majcichov

Tento samozber sa nachádza medzi obcami Majcichov a Opoj. Jahodovisko otvorili v pondelok 13. mája 2024 a otváracie hodiny sú závislé od dozrievania jahôd, počasia a množstva návštevníkov – teda dôvodov, ktoré nemožno dopredu predvídať.

Pre vždy aktuálne informácie sledujte ich facebookovú stránku alebo zavolajte na tel. číslo 0904 549 605. Cena jahôd je 2,70 eur/kg. Deti do 7 rokov na jahodovisko nevpúšťajú.

Vlčkovce, Jahody Vlčkovce

Samozber priamo v katastri obce Vlčkovce je situovaný poblíž diaľnice medzi mestami Sereď a Trnava. Zabezpečené je parkovanie priamo na poli.

Chutné jahody si môžete pozbierať za 2,70€/kg. Minimálny odber je 5kg a platiť sa dá iba v hotovosti. Aktuálnosť zberu je potrebné overiť sledovaním stránky, alebo na telefónnom čísle 0918 953 571.

Zdroj: FB/Jahody Vlčkovce

Zdroj: FB/Jahody Vlčkovce

Zdroje: FB/Jahody Trnovec nad Váhom, FB/Jahody Vlčkovce, FB/Záhradníctvo Gabika, FB/Jahody-samozber, FB/Jahody Majcichov
Zdieľať na Facebooku