19.07.2024, meniny má
19. mája 2024

Tohtoročné Galantské trhy sľubujú hviezdny program. Do Galanty zavítajú Horkýže slíže, Medial Banana, Dalibor Janda a mnoho ďalších

Tohtoročné Galantské trhy sľubujú hviezdny program. Do Galanty zavítajú Horkýže slíže, Medial Banana, Dalibor Janda a mnoho ďalších
Zdroje: kkuh.cz/cas.sk/goout.net
reklama

Každým dňom sa aj my Galanťania tešíme teplejšiemu počasiu, ale aj bohatému a zubatému slniečku, vďaka ktorému sa nám odomykajú nové možnosti pre voľný čas. Príchod leta je za rohom a my sa postupne chystáme aj na mnohé obľúbené letné akcie.

Tým ďaleko najväčším podujatím v našom okolí budú jednoznačné opäť naše úžasné a každým rokom lepšie Galantské trhy. To, že budú zas o niečo bohatšie potvrdzuje aj náhľad na plánovaný trojdňový program v amfiteátri, ale aj po celom meste.

Ten poteší naozaj každého, nakoľko jeho rozmanitosť nepozná hranice. Mrknite naň s nami a nechajte sa uniesť na vlne 38. ročníka Galantských trhov.

Galantské trhy 2024

V roku 2024 oslávia Galantské trhy už svoj 38. ročník a ako každý rok sa aj v tomto oplatí byť jeho súčasťou. Núdza nebude o dobré jedlo, pitie, kolotoče či trhy.

reklama

Trhy začnú už klasicky, slávnostným sprievodom po Hlavnej ulici. Sprievod sa zakončí priamo v mestskom parku, kde prednesie primátor Mgr. Peter Kolek príhovor a trhy slávnostne otvorí.

Od toho momentu nás budú čakať tradičné remeselné stánky, bohatá gastronómia, ktorá je každému po chuti, ale aj degustácia vín a a pív veľkého spektra.

Potešia však neustále športové súťaže, či našľapané hudobné vystúpenia rôznych interpretov. Medzi nich sa zaradia The Backwards, Basawell, Matyus a mnoho ďalších.

Mimoriadne vydarený bude v tomto roku aj kultúrny program v amfiteátri. Rezervujte si preto termín od 8. do 10. augusta a držte si klobúky. Ak vám ich totižto neodfúkol sprievodný program, tak vystúpenia v amfíku to už isto dorazia.

Zdroj: Mesto Galanta

Zdroj: Mesto Galanta

Otvorenie trhov v štýle pop, rap a reggae

V prvý deň trhov, 8.8.2024, otvorí svojou geniálnou show program Galantských trhov jedna z najobľúbenejších reggae rockových skupín, Medial Banana. Predstavia sa so známymi hitmi aj novým albumom s názvom More Času a do Galanty prinesú vlnu jamajského reggae mixnutého s jazzom, funkom aj popom.

V ten istý deň vystúpi aj populárna slovenská speváčka a raperka, SIMA. Vlastným menom Simona Hegerová, rodáčka z Trnavy, spôsobila veľký boom na hudobnej scéne, kde je dodnes mimoriadne obľúbená najmä medzi mladým publikom.

Druhý deň plný energického maďarského rocku

Druhý deň Galantských trhov, 9.8.2024, sa bude niesť v duchu vynikajúcej maďarskej hudby. Ako prví potešia svojim vystúpením Galanťanov Republic Tribute Band. Partia šiestich vynikajúcich muzikantov a kamarátov zahrá legendárne hity skupiny Republik.

Stage si prestriedajú s maďarskou rockovou skupinou Edda Művek. Pochádzajú z maďarského Miškolca a pôsobia v hudobnej brandži už od roku 1973. Do Galanty nás prídu nabiť energiou zo svojich najlepších rockových piesní.

Geniálne zakončenie v posledný deň trhov

Tretí deň, 10.8.2024 bude okrem celých Galantských trhov vrcholiť aj kultúrny a hudobný program. Privítame totižto najznámejšie slovenské aj české hudobné mená.

Skvelým prekvapením, ktoré poteší všetky ročníky je vystúpenie Dalibora Jandu. Ten do Galanty zavíta spoločne so svojou skupinou Prototyp a zahrajú nám tie najväčšie hity, ktoré v čase vyzreli ako to najlepšie víno. Pripravte sa na živú verziu piesní ako Hurikán, Tisíckrát krásnější, alebo Kde jsi?

Vyvrcholenie ako má byť prinesie ku večeru jedna z najväčších slovenských punk-rockových kapiel, Horkýže Slíže. Bláznivá a energická hudba v podaní punkáčov z Nitry preverí spevácku aj fyzickú kondíciu nejedného Galanťana. Ich koncerty sú totiž nabité najväčšími hitmi a divokou zábavou.

Poznáme už teda kompletný program v meste, amfíku, na pivnom festivale aj na nádvorí neogotického kaštieľa. Teraz už zostáva len vydržať do začiatku augusta a tešiť sa na ďalšie fenomenálne Galantské trhy. Tie sa každým rokom zlepšujú a zväčšujú naozaj astronomickými krokmi.

Zaznačme si preto tieto termíny do kalendára, nakoľko to nie je niečo, čo chceme premeškať. Príjemnú zábavu a veľa úžasných zážitkov, Galanťania.

Zdroj: Mesto Galanta

Zdroj: Mesto Galanta

Zdroje: FB/Mgr. Peter Kolek - primátor mesta Galanta, domkulturyga.sk, galanta.sk, horkyzeslize.sk, medialbanana.sk, simonahegerova.sk, daliborjanda.cz, edda.hu, republic-tribute-band.sk
Zdieľať na Facebooku