29.05.2023, meniny má
26. apríla 2022

Na tohtoročných Galantských trhoch nebude chýbať ani Richard Müller. Poznáme dátum, kedy si naše trhy môžete konečne naplno vychutnať

Na tohtoročných Galantských trhoch nebude chýbať ani Richard Müller. Poznáme dátum, kedy si naše trhy môžete konečne naplno vychutnať
Zdroj: galanta.sk
reklama

Dátum 36. ročníka Galantských trhov je už tento rok známy. Od 11. do 13. augusta 2022 sa tak Galanťania, ale aj obyvatelia priľahlých dedín a miest môžu tešiť na nezameniteľnú atmosféru trhov, ako to bolo aj pred pandémiou.

Hoci je ešte len koniec apríla, mesto sa už intenzívne pripravuje a organizuje všetko tak, ako to bývalo ešte dva roky dozadu. Návštevníci zo širokého okolia sa tento rok môžu konečne tešiť na bohatý program.

Program bude naozaj bohatý

„Prvý deň sa tak môžeme tešiť na skupinu Modus Memory, čo je veľmi zaujímavé, pretože privítame aj rodáčku z Galanty, ktorá je členkou tejto skupiny. Ďalej to bude, samozrejme, očakávané koncertné vystúpenie Richarda Müllera so skupinou. Druhý deň, v piatok, bude patriť skupine z Maďarska, lebo príde aj veľmi známa Neoton Familia,“ prezradil Peter Kolek, riaditeľ MsKS v Galante v reportáži RTV Krea. 

Na tretí deň bude pripravený muzikál The Duchon’s, ktorý je spektakulárnou spomienkou na Karola Duchoňa v réžii Jána Ďurovčíka.

reklama

Celý program bude prebiehať v tradičnej lokalite Galantských trhov. Vychutnať si ho tak môžete v priestoroch amfiteátra, v mestskom parku s detským priestorom, ako aj na nádvorí neogotického kaštieľa v našom meste. Na nádvorí sa budú konať tradičné ľudové podujatia, veselice a programy pre národnostné menšiny.

„Vínna ulička by sa mala vysunúť z nádvoria smerom viac do parku, aby návštevníci mali viac kľudu, aby sa vedeli porozprávať nad pohárom kvalitného vínka,“ upresnil Peter Paška, primátor mesta Galanta v reportáži RTV Krea.

zdroj: galanta.sk

Prídu aj remeselníci

Súčasťou trhov budú rovnako ako po minulé roky aj remeselníci. Primátor Paška sa v reportáži RTV Krea vyjadril, že sám nevie, koľko remeselníkov môže na trhoch očakávať, pretože tak, ako sa nekonali trhy v Galante, nekonali sa ani v iných mestách a mnoho remeselníkov koronakríza zlikvidovala.

Primátor ešte dodal, že tento rok sú v pláne aj nové kolotoče, uvidí, čo všetko sa podarí ešte vybaviť. Na svoje si tak prídu aj najmenší návštevníci trhov.

Aké je vstupné na trhy?

Bohatý program sa môže uskutočniť aj vďaka symbolickému vstupnému, ktoré sa bude vyberať v amfiteátri. Obyvatelia Galanty sa však vedia dostať k 50-percentnej zľave, ak sa preukážu trvalým pobytom v meste. Vstupné na podujatie je tento rok 10 eur.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: galanta.sk, RTV Krea,
Zdieľať na Facebooku