30.06.2022, meniny má
13. mája 2022

Našou Galantou premáva červený turistický vláčik, ktorý je atrakciou nielen pre najmenších. Linka vedie cez celé mesto až do Galandie

Našou Galantou premáva červený turistický vláčik, ktorý je atrakciou nielen pre najmenších. Linka vedie cez celé mesto až do Galandie
Zdroj: FB Peter Paška - Primátor mesta Galanta/galantasity.sk
reklama

Naša Galanta veru nezaháľa a okrem otvorenia Galandie, ktorú môžete navštíviť práve toto leto, sa môže naše mesto pochváliť ďalšou zaujímavou atrakciou. Tá poteší nielen najmenšie detičky, ale určite aj starších obyvateľov, ktorí červený vláčik môžu využiť ako alternatívu inej dopravy.

Vláčik na kolesách sa určite postará o príjemný zážitok. Zároveň uľahčí prepravovanie v rámci mesta až do Galandie, kde je jeho konečná zastávka.

Vedie od stanice cez celé mesto

„Už celé roky sa snažíme spopularizovať alternatívne spôsoby dopravy, budujeme cyklotrasy, zaviedli sme zdieľané kolobežky, v týchto dňoch začal po našom meste premávať vláčik, ktorý nahrádza niektoré autobusové spoje a má slúžiť aj turistom, ktorí navštívia naše krásne mesto,“ píše na svojom Facebooku primátor Galanty Peter Paška. Ten prináša práve prostredníctvom svojho Facebooku novinky a informácie nielen pre Galanťanov.

„Jeho linka vedie zo železničnej stanice cez celé mesto až ku Galandii, kde má konečnú stanicu, následne ide späť. Ak máte chuť, prevezte sa ním, nielen pre deti to bude vítaná zábavka. Nemusíte s ním absolvovať celú trasu, odvezte sa, kam potrebujete, veľkú radosť nám však urobíte, keď prídete až do Galandie. Jej návšteva je cieľom,“ uzavrel svoj status primátor Paška.

zdroj: Mesto Galanta

reklama

Neskôr pribudnú aj turistické informácie

Požiadavka bola, aby bol vláčik vo farbách mesta, čo sa aj podarilo. Červeno-žltý nový dopravný prostriedok bude v Galante premávať pravidelne. V letných mesiacoch si na ňom môžete okná otvárať dokorán, v chladnejšom či sychravom počasí zavrieť.

Aktuálne vláčik premáva trikrát denne vrátane víkendov. V letných mesiacoch údajne pribudnú ďalšie linky, aby vláčik pokryl potreby všetkých cestujúcich. Po čase by mesto chcelo pridať aj turistické informácie o meste Galanta, ktoré by sa vo vláčiku púšťali cez reproduktor.

Vláčik stojí na zastávkach, ako je napríklad štadión, kaštieľ, sociálna poisťovňa, námestie, sever mesta, ulica Karola Duchoňa, nemocnica, Areál zdravia, Jaspark a v mestskej časti Hody. Na svojej trase poskytne komfortné cestovanie pre takmer 40 cestujúcich naraz, popisuje vodič v reportáži pre RTV Krea. 

zdroj: Mesto Galanta

Na jeho dopravu prispieva Galandia

Vláčik premáva pre všetkých úplne zadarmo, a to hlavne vďaka Galandii. Tá je aj jeho konečnou zastávkou, takže vás pri nej môže napríklad vysadiť, aby ste si užili víkend na kúpalisku. Odvezie vás takisto aj naspäť do mesta.

 Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB Peter Paška - Primátor mesta Galanta, RTV Krea
Zdieľať na Facebooku