29.03.2023, meniny má
28. februára 2022

Občianske združenie Fire Medical spolu s mestom Galanta prispelo k pomoci ľuďom z Ukrajiny. V zbierkach budú pokračovať

Občianske združenie Fire Medical spolu s mestom Galanta prispelo k pomoci ľuďom z Ukrajiny. V zbierkach budú pokračovať
Zdroj: rtvkrea.sk/tvnoviny.sk
reklama

Občianske združenie Fire Medical v spolupráci s mestom Galanta uskutočnilo zbierku na pomoc ľuďom, ktorí kvôli aktuálnemu vojnovému konfliktu opúšťajú svoje domovy na Ukrajine.

Galanťania sa zapojili a vyzbieralo sa veľké množstvo nevyhnutných vecí. Tie teraz poputujú ďalej tým, ktorí ich potrebujú. AJ RTV Krea pripravila reportáž, ktorú nájdete na konci článku.

Pomoc Ukrajine v Galante

Vyzbierali sa minerálne vody, oblečenie, plienky, drogéria, zdravotnícky materiál či dezinfekčné prípravky. Pridali tiež ochranné prostriedky, ako jednorazové rukavice či rúška, nakoľko ešte stále tu máme aj pandémiu COVID-19. Momentálne je najviac žiadaný zdravotnícky materiál, ktorý OZ zabezpečilo prostredníctvom svojich mobilných odberných miest.

Získané veci odviezli v nedeľu 27. februára 2022 najprv do utečeneckého tábora v Humennom a následne aj do obce Ubľa. V zbierkach sa bude naďalej pokračovať. Veci môžete priniesť do priestorov OFFICE FIREMEDICAL na Bratislavskej 62/54 v Galante. V prípade potreby je dostupné aj telefónne číslo 0911 211 892.

reklama

Občianske združenie oslovilo aj štátne inštitúcie ministerstva vnútra a aktuálne čakajú na výzvu, aby mohli poskytnúť aj zdravotnícky personál. K dispozícii majú lekárov, záchranárov aj zdravotné sestry.

Mesto Galanta v spolupráci so Združením miest a obcí Slovenska pripravuje projekt, v rámci ktorého by malo vzniknúť 79 obvodov, kde by sa mali organizovať zbierky. Galanta má tiež veľké množstvo ubytovacích kapacít, ktoré sú aktuálne voľné a môžu byť poskytnuté pre utečencov z Ukrajiny.

Združenie miest a obcí Slovenska zriadilo tiež transparentný účet ZMOS_POMOC_UKRAJINE, na ktorý môžete posielať finančnú pomoc. Číslo transparentného účtu je SK25 09000 0000 0051 8801 0894.

Galanťania sa spojili

V rámci situácie, ktorá sa aktuálne na Ukrajine deje, sa dokázalo spojiť mnoho obyvateľov mesta Galanta. V rôznych facebookových skupinách je vidieť, ako sa ľudia snažia pomôcť. Pre pomoc ľuďom v núdzi z Ukrajiny vznikla aj skupina Galanta pre Ukrajinu, do ktorej sa môžete pridať.

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: rtvkrea.sk, FB Peter Paška - Primátor mesta Galanta, IG @firemedical_o.z
Zdieľať na Facebooku