16.06.2024, meniny má
14. mája 2024

Počas leta sa bude natáčať film o legendárnom Karolovi Duchoňovi. Prihlásiť sa teraz možno aj na komparz

Počas leta sa bude natáčať film o legendárnom Karolovi Duchoňovi. Prihlásiť sa teraz možno aj na komparz
Zdroje: galantasity.sk/seniormagazin.sk/canva.com
reklama

Karol Duchoň je jednoznačná ikona slovenskej hudobnej scény. Jeho rukopis je v modernej hudbe počuť dodnes a piesne z jeho úst skrášľujú dni ľuďom nielen v Galante, ale po celom Slovensku.

Famózny spevák je však legendou, ktorá je úzko prepojená najmä s našim mestom, nakoľko sa tu narodil, aj žil. Na jeho počesť máme v Galante bustu, pamätnú izbu, lavičku, ale aj špeciálny hudobný festival – kantilénu.

Nečudo, že sa o jeho osobnosti i tvorbe ľudia chcú dozvedieť viac, veď svojim hlasom a kreativitou dokázal takmer hory prenášať. Na jeho pamiatku dnes dokonca plánujú natáčať film a hľadajú aj komparzistov.

Komparz na 70. a 80. roky

Je to len krátko, čo verejnosťou obletela informácia, že najväčšia slovenská komparzná stránka zverejnila informáciu o novom filme o našej miestnej legende. Tento veľkolepý celovečerný film by sa mal totižto natáčať už v mesiacoch júl a august.

reklama

Už teraz preto hľadajú viacerých komparzistov, ktorí by stvárnili ľudí žijúcich v dobe Duchoňa – v dobe 70. a 80. tych rokov. Pre začiatok však začínajú hľadať najmä mužov.

Ozvať sa im preto v tomto momente môžu výhradne muži s vlasmi dlhými aspoň 5cm, nevyholenými bokmi a krkom. Dávajú to však vedieť v predstihu, aby si prípadní záujemci mohli stihnúť nechať vlasy aj narásť.

Nepôjde však len o komparz pre mužov. Čoskoro plánujú ohlásiť aj informácie týkajúce sa komparzu, do ktorého sa môžu zapojiť ženy. Dámy a slečny, ktorých herectvo rovnako láka, tak samozrejme dostanú príležitosť tiež.

V prípade záujmu o využitie tejto netradičnej príležitosti neváhajte kontaktovať štúdio na e-mailovej adrese bratislavacasting@gmail.com. Ako predmet e-mailu nezabudnite uviesť “DUCHON”.

Ktovie, možno sa aj niekto z Galanty ocitne na televíznej obrazovke a plátne vo filme o jednom z najznámejších Galanťanov všetkých čias. My sa na nový počin tešíme a záujemcom o komparz želáme veľa šťastia.

Zdroje: FB/Komparz Bratislava
Zdieľať na Facebooku