19.07.2024, meniny má
1. júna 2024

Počasie už praje skateboardistom, korčuliarom aj kolobežkárom. Pozrite sa s nami na najbližšie skateparky v Galante a okolí a užite si tohtoročnú sezónu

Počasie už praje skateboardistom, korčuliarom aj kolobežkárom. Pozrite sa s nami na najbližšie skateparky v Galante a okolí a užite si tohtoročnú sezónu
Zdroje: canva.com/galantasity.sk/canva.com
reklama

Ani sme sa nenazdali a ocitli sme sa naplno v jarnej sezóne, ktorá nás už prijala svojim príjemným počasím. Teplé slnečné lúče a čerstvý vzduch lákajú von takmer každého, no čakali naň najmä priaznivci vonkajšieho športu a aktivít.

Tí si už dlhšie brúsia zuby na poriadne vonkajšie zážitky, či trošku adrenalínu. Jedným z týchto športov je aj skateboarding. Ani v Galante a jej okolí sa žiaden skejter nudiť nebude. Pripravili sme si zoznam najbližších skateparkov.

Z histórie najznámejšej drevenej dosky

Prvé zmienky o tomto športe pochádzajú z roku 1940 z americkej Kalifornie. Zaujímavosťou je, že skateboarding bol pôvodne iba pridruženým športom, ktorý americkým surfistom nahrádzal jazdu na surfe, keď práve neboli poriadne vlny.

Jazdu na surfe vymenili za jazdu na drevenej doske s kolieskami. Naozajstný skateboard, ktorý vidíme dodnes, však vznikol až v 60. rokoch tak, že k drevenej doske pripevnili kolieska z korčúľ.  Skateboarding začal byť takmer ihneď populárny.

reklama

Netrvalo dlho a na trhu bolo vidieť prvé reklamy na skateboard a prvé čisto skateboardové značky oblečenia a obuvi. Čas letel, pribúdali významní športovci aj predaje a v 70. rokoch už bol skateboarding jedným z najznámejších a oficiálnych športov.

Zdroj: skatedeluxe.com

Zdroj: skatedeluxe.com

Skateparky v našom okolí

Skateboarding je populárny šport aj rekreačná aktivita, ktorú si užívajú ľudia každého veku po celom svete. Okrem bohatej histórie a neustále vzrastajúceho záujmu sa pýši aj prínosom mnohých zdravotných benefitov ako pre telo, tak aj pre myseľ.

Svoje miesto si našiel aj v našom blízkom okolí, ba aj priamo v Galante. Či už vyhľadávate vhodnú cestu na ľahkú odpočinkovú jazdu s vetrom opreteky, alebo prekážky na praktizovanie trikov, Galanta a jej okolie nás v tomto zabezpečili.

  • Skatepark Galanta

Priamo v Galante máme postavený skatepark, ktorý už hostil mnoho akcií a zažil veľa skvelých trikov aj tých menej žiaducich pádov. Tie však k tomuto hobby patria.

Nájdete ho za Galantským parkom, v areáli Základnej školy M. R. Štefánika. Vybudovala ho firma KZN Parks z betónu a rozpočet naň bol cca 10 000 eur.

Napriek svojmu pokročilejšiemu veku ponúka tento, na dĺžku orientovaný skatepark niekoľko railov, grindboxov, schodov aj iných betónových prekážok.

Zdroj: boardlife.sk

Skatepark v Galante. Zdroj: boardlife.sk

  • Skatepark Sereď

Ďalším, o niečo novším a skvelým parkom v našej blízkosti je určite skatepark v Seredi. Je podstatne väčší ako skatepark v Galante, čo súvisí aj s rozpočtom, ktorý pri tomto skateparku siahal až do výšky cca 63 000 eur.

Aj vďaka jeho osvetleniu a skvelej polohe za známym bistrom Raketa je vyhľadávanou športovou lokalitou pre mnohých skejťákov z okolia.

Zdroj: sketon.sk

Skatepark v Seredi. Zdroj: sketon.sk

  • Skatepark Šaľa

Šaliansky skatepark je jedným z najnovších v našom okolí. Otvorený bol v roku 2019 vďaka spolupráci mesta Šaľa, OZ Street skate clubu, miestneho zoskupenia Real and Rare a Sketon.

Nachádza sa v dobre vybavenom areále futbalového štadiónu v Šali a pýši sa prvkami pre začiatočníkov, no aj pre pokročilých jazdcov.

Zdroj: sketon.sk

Skatepark v Šali. Zdroj: sketon.sk

  • Skatepark Sládkovičovo

Najnovším zo skateparkov v okolí je určite skatepark v Sládkovičove. Realizácia sa riešila štyri roky, a napriek jej dlhému riešeniu ide dnes už o splnený sen súčasnej aj minulej generácie.

Zaujímavosťou celého projektu je, že vzišiel z iniciatívy detí základnej školy. Tie svoj sen predniesli na mestskom zastupiteľstve, ktoré ho neskôr premenilo na realitu.

Pri zhotovení skateparku v Sládkovičove mesto zvolilo skvelý prístup, pričom si nechalo poradiť od odborníkov a momentálne sa tak môžu pýšiť jedným z najlepších skateparkov široko-ďaleko.

Projekt zhotovili majstri zo Sketon Skateparks a pri takomto skvostnom diele nemohla chýbať ani poriadna otváracia akcia.

Možností je teda naozaj dostatok aj v našom blízkom okolí a práve preto už nie je na čo čakať. Ak vás tento šport zaujíma, stačí už len vyhrabať skateboard a staré skejtové topánky, počasie už nám praje. Príjemné skejtové leto, Galanťania.

Zdroj: sketon.sk

Skatepark v Sládkovičove. Zdroj: sketon.sk

 

Zdroje: skatedeluxe.com, sketon.sk, boardlife.sk
Zdieľať na Facebooku