25.09.2022, meniny má
5. apríla 2022

Podaruj, vymeň, recykluj alebo urob radosť vecami, ktoré už nepotrebuješ na komunitnej akcii Zóna bez peňazí

Podaruj, vymeň, recykluj alebo urob radosť vecami, ktoré už nepotrebuješ na komunitnej akcii Zóna bez peňazí
Zdroj: zonabezpenazi.sk
reklama

Ak prestaneme riešiť peňažnú hodnotu vecí a začneme si pomáhať tak, že jeden druhému urobíme láskavosť, časom môžeme uspokojiť väčšinu svojich potrieb.

Prostredníctvom vzájomnej pomoci zároveň podporíme recyklovanie vecí, ktoré môžu ešte niekoľko rokov pokojne slúžiť.

Čo je Zóna bez peňazí?

Zóna bez peňazí vznikla ako malá komunitná akcia, ktorá sa postupne rozrástla a aktuálne prebieha v mnohých mestách na Slovensku súčasne. Toto podujatie organizuje v Galante čajovňa Surya a uskutoční sa v nedeľu 10. apríla 2022 v čase od 10.00 do 16.00 hod.

Ide o dobročinnú akciu, na ktorú môžu ľudia priniesť veci, ktoré už nepotrebujú, ale zároveň vedia poslúžiť niekomu druhému. Môžu to byť nové či nepoužité veci, ako napríklad nevhodné dary alebo oblečenie, do ktorého sa už nezmestíte. Veci tak dostávajú nový život a ľudia podporujú medzi sebou recykláciu.

reklama

Čo môžem priniesť do Zóny bez peňazí?

Do Zóny bez peňazí môžete veci priniesť, odniesť alebo vymeniť. Nie je žiadnym pravidlom, že koľko vecí prinesiete, toľko si odnesiete či naopak. Ak sa vám pozdáva čokoľvek, čo by vám mohlo poslúžiť, jednoducho si to vezmete. Priniesť môžete oblečenie, topánky, knihy, domáce potreby, ale i hračky, CD/DVD či športové príslušenstvo.

Veci je ideálne priniesť doobeda, resp. čím skôr, aby mohli zaujať nových majiteľov počas celého dňa. Keď niečo prinesiete do Zóny bez peňazí, nie je potrebné si niečo aj odniesť a naopak.

Nelikvidujme užitočné a nepoškodené veci, keď ich môžeme používať naďalej. Darujme, vymieňajme, chráňme naše životné prostredie. Veci, ktoré sa nerozoberú medzi ľuďmi, budú odvezené do organizácie Armáda spásy pomáhajúcej ľuďom, ktorí to potrebujú.

Zdroj: FB Galantska susedska burza/Lucia Liptáková

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB Galantska susedska burza/Lucia Liptáková, zonabezpenazi.sk
Zdieľať na Facebooku