30.09.2023, meniny má
30. júna 2022

Pozrite si zaujímavý program tohtoročných Galantských trhov. Čakajú vás koncerty, divadelné predstavenia a bohaté sprievodné akcie

Pozrite si zaujímavý program tohtoročných Galantských trhov. Čakajú vás koncerty, divadelné predstavenia a bohaté sprievodné akcie
Zdroje: ziar.dnes24.sk/trhy.galanta.sk
reklama

Obdobie jarmokov a hodov je s príchodom leta v plnom prúde a výnimkou nie je ani Galanta. Už 36. ročník Galantských trhov potrvá od 11. do 13. augusta 2022 a vy sa môžete tešiť na bohatý program, ako aj množstvo sprievodných podujatí.

Tento rok si však budete musieť zaplatiť vstupenku na jednotlivé dni v hodnote 10 eur. Pre Galanťanov platí 50-percentná zľava. Predpredaj vstupeniek je už zahájený a potrvá do 9. augusta 2022.

Zakúpiť si ich môžete na programovom oddelení Mestského kultúrneho strediska alebo v pokladni Kina Domu kultúry.

ŠTVRTOK – 11. august

Mestský park

Od 10.00 hod. tu všetkých milovníkov kvalitného vína bude čakať VÍNNA ULIČKA  a o 17.00 hod. sa môžete tešiť na Sprievod mestom. Deti o rovnakom čase poteší skvelé Detské divadelné predstavenie LOLO a Piškót na Safari.

reklama

Do hudby Dychového orchestra mesta Galanta sa môžete prísť započúvať o 17.30 hod. Slávnostné otvorenie tohtoročných Galantských trhov prebehne o 18.00 hod. v mestskom parku. Nasledovať bude vystúpenie folklórneho súboru KARPATY.

Amfiteáter

O 19.00 hod. priblíži atmosféru osemdesiatych rokov skupina MODUS MEMORY, ktorú založil pôvodný člen skupiny Marián Greksa. Vychutnať si tak budete môcť najväčšie hity, ako napríklad Sklíčka, Vyznanie, Dievčatá či Veľký sen mora. 

O 21.00 hod. na pódiu vystúpi Richard Müller so skupinou, ktorého koncert musel byť minulý rok zrušený.

Zdroj: livemusic.sk

PIATOK – 12. august

Mestský park

Čo by to bolo za hodový jarmok, ak by chýbali chutné jedlá a nápoje? O 10.00 hod. preto prebehne otvorenie GASTROAKCIE. O 15.30 hod. park rozprúdi spevácko-tanečná show spojená so zábavnými súťažami pre deti s názvom AJ MY TO VIEME ROZTOČIŤ.

Vystúpenie mladých talentov v hre na bicie nástroje si budete môcť pozrieť o 17.00 hod. O dve hodiny nato bude nasledovať koncert maďarskej skupiny ELEKTRON BAND. Od 21.00 hod. až do skorého rána sa parkom bude ozývať Ľudová veselica so skupinou CLUB 84.

Amfiteáter

O 19.00 hod. vás bude čakať vystúpenie maďarskej skupiny ABBASOLUT, po ktorej bude nasledovať koncert jednej z najúspešnejších maďarských popových kapiel NEOTON FAMÍLIA o 21.00 hod.

SOBOTA – 13. august

Mestský park

Pre deti bude o 17.00 hod. pripravené Detské divadelné predstavenie MÁŠA, MEDVEĎ A ZLATÁ RYBKA. Nasledovať bude o 19.00 hod. koncert skupiny TRAKY a o hodinu nato maďarský koncert LAGZI LAJCSI. Aj v sobotu na vás bude čakať Ľudová veselica do skorého rána so skupinou ALI BAND.

Amfiteáter

O 21.00 hod. sa môžete tešiť na divadelnú show v réžii Jána Ďurovčíka s názvom THE DUCHON´S, kde zaznejú nesmrteľné hity Karola Duchoňa v novom šate.

Zdroj: FB Peter Paška

Sprievodné podujatia

Súčasťou Galantských trhov bude aj Pivný festival v mestskej tržnici, v rámci ktorého sa môžete tešiť na hudobnú nádielku skupiny Čibuk (11. augusta), DJ Mušo (12. augusta) a Ady Forro Band (13. augusta). Od 20.00 hod. sa bude pre všetkých poriadnych pivárov konať aj pivná súťaž.

Vyšantiť sa budete môcť na zábavných atrakciách na Mierovom námestí, parkovisku OD Mladosť a v mestskom parku. Vo vestibule mestského úradu sa budú konať Dni zdravia od 11. do 12. augusta. Mestský park počas celých trhov ožije aj Remeselníckou uličkou. 

Športové podujatia

Chýbať nebudú ani športové aktivity, ako napríklad Letná guľovačka Paintballu v mestskom parku či Turnaj v stolnom tenise v Dome športu. Konať sa tu bude aj Medzinárodný kolkársky turnaj, no pokiaľ vás zaujíma bojové umenie, určite sa prídite pozrieť na ukážky judo v mestskom parku.

Výstavy

Pripravených je aj množstvo zaujímavých výstav, z ktorých si vyberie každý návštevník:

  • Slovenský zväz záhradkárov – Výstava ovocia, zeleniny a kvetov vo vestibule NGK (11. – 13. august 2022, 10.00 – 19.00 hod.),
  • Salón 2022 – renesančný kaštieľ (11. – 13. august 2022),
  • DIGIFOTO – XX. ročník medzinárodnej súťaže neprofesionálnej fotografickej tvorby v renesančnom kaštieli (13. august 2022 o 16.00 hod.),
  • Ing. Lucia Gajdošová Neštická – „Keď to plynie“ SKNK (11. – 13. august 2022).

Pokiaľ ste v článku nenašli niektoré informácie, viac podrobností získate na telefónnych číslach 031/780 27 87 a 031/788 43 01.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB Peter Paška
Zdieľať na Facebooku