29.03.2023, meniny má
23. februára 2022

Prinášame tip na ľahkú turistiku v okolí Galanty. Spálite kalórie, zrelaxujete alebo si vychutnáte výbornú kávu s nádychom histórie

Prinášame tip na ľahkú turistiku v okolí Galanty. Spálite kalórie, zrelaxujete alebo si vychutnáte výbornú kávu s nádychom histórie
Zdroj: Slovakia.travel/pressfoto.ru/goslovakia.sk
reklama

Chôdza patrí medzi často zanedbávaný, ale veľmi účinný a najprirodzenejší druh pohybu. Prinášame vám tip na výlet – nenáročnú prechádzku v okolí Galanty bez rozdielu na ročné obdobie.

Kade vedie trasa?

Galanta a jej okolie sa pýši priam ideálnymi podmienkami na ľahkú turistiku. V regióne sa nachádzajú termálne pramene, jazerá i potoky, ktoré vytvárajú vhodné podmienky na relax v prírode, rybolov či turistiku.

Východiskovým bodom tejto turistickej trasy je obec Čierna Voda. Ľahká pešia turistika vedie po cyklotrase č. 2210 (Galantský cyklookruh). Po 5,5 km prídete k cyklistickému rázcestníku Starý háj.

Tam sa napojíte na cyklotrasu Starý Háj – Tomášikovo a cca po jednom kilometri prichádzame do cieľa – Vodný kolový mlyn v Tomášikove. Načerpajte tu energiu z tohto prekrásneho tichého miesta:

reklama
  • spolu km: 13,6 km
  • približný čas turistiky: 3:30 hod.
  • najvyšší bod na trase: 119 m n.m.

Cesta späť vedie po tej istej trase. Za návštevu určite stojí aj zrekonštruovný Neogotický kaštieľ v Galante. Sídli tu kaviareň, ktorú by ste nemali vynechať.

Milovníci histórie ocenia jedinečnú atmosféru a dobové zariadenie. Prevádzka sa skladá z niekoľkých salónikov, kde na stenách visia obrazy rodiny Esterházy, a prekrásnej historickej pivnice.

Zdroj: slovenskycestovatel.sk

Zdroj: penziongyory.sk

Zdroj: esterhazygalanta.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB Trnavský kraj zážitkov
Zdieľať na Facebooku