23.04.2024, meniny má
1. marca 2022

Rodinná Ekofarma z Galanty ponúka zdravú a chutnú zeleninu bez chémie. V ich komunitnej záhrade si môžete teraz vypestovať plodiny aj vy

Rodinná Ekofarma z Galanty ponúka zdravú a chutnú zeleninu bez chémie. V ich komunitnej záhrade si môžete teraz vypestovať plodiny aj vy
Zdroj: FB Rodinná EkoFarma No.5 Galanta
reklama

Vedeli ste o tom, že v Galante funguje už niekoľko rokov Rodinná EkoFarma No.5? V ich ponuke nájdete vyše 24 druhov zeleniny, ktorá je pestovaná bez chémie, s úctou k pôde a prírode.

Do svojej komunitnej záhrady práve prijímajú ďalších záujemcov o pôdu, na ktorej si budú môcť pestovať svoju vlastnú chutnú, no najmä zdravú zeleninku.

Materiálny blahobyt vymenili za zdravé záhradkárčenie

Podľa ich slov sú obyčajnou rodinou, ktorá sa rozhodla, že sa svojmu takmer konzumnému životu otočí chrbtom. Vybrali si cestu plnšieho života a zdravšieho životného prostredia namiesto čistého využívania zdrojov a svojou troškou chcú prispieť k lepšiemu svetu.

Pýšiť sa môžu okrem iného svojou transparentnosťou s heslom Poznaj svojho farmára. „Teoreticky by sme mohli sľubovať, že budeme BIO a ORGANIC a iné komerčné „akoby“ hodnoty, no my si plody našej práce necháme certifikovať vami – našimi odberateľmi.“

reklama

Pridať sa môžete aj vy

Pokiaľ vás zaujalo ekologické pestovanie, práve teraz máte možnosť vysadiť si vlastnú zeleninu v rámci komunitnej záhrady, ktorá je založená na kúsku Rodinnej EkoFarmy.

Komunitné záhrady sú konceptom, ktorý sa v posledných rokoch teší veľkej obľube aj na Slovensku. Túžili ste vždy po vlastnej záhradke, no bývate v paneláku? Vďaka tejto myšlienke si dokážete vysadiť vlastné rajčiny na kuse pôdy, o ktorú sa spoločne stará skupinka rovnakých nadšencov zdravého pestovania.

Zdroj: FB Rodinná EkoFarma No.5 Galanta

Zdroj: FB Rodinná EkoFarma No.5 Galanta

Plusom je aj komunitný život

Samozrejme, podmienkou je, že zelenina nebude postrekovaná chémiou, ako napríklad herbicídmi. Dokáže ju nahradiť biologická ochrana.

„Už ťa prestalo baviť chodiť na nákupy zeleniny a ovocia do obchodov? Máš rad/a čerstvý vzduch a nové výzvy? Chceš zažiť kopec srandy s bláznivými ľuďmi? Nebojíš hrabať sa v zemi? Ak si si odpovedal/a štyrikrát áno, tak si na správnom mieste. Zanechaj nám správu a radi sa s tebou stretneme priamo v komunitnej záhrade,“ vyzýva záujemcov Komunitná záhrada v Galante.

Zdroj: FB Rodinná EkoFarma No.5 Galanta

Kontaktovať ich môžete na Facebooku alebo emailom na adresu michaela.herdova05@gmail.com. Taktiež môžete vyplniť priložený dotazník na tomto odkaze, prostredníctvom ktorého chcú zakladatelia napríklad zistiť, čo v záhradke budete pestovať.

Kde ich nájdete?

Komunitná záhrada sa nachádza smerom do mestskej časti Hody. Po prejdení železnice, ešte pred Hodským cintorínom, je potrebné prudko zabočiť doľava a pomaly a s rozvahou prejsť asi 700 metrov po poľnej ceste. Dostanete sa sem autom, na bicykli, ale aj pešo.

Veríme, že táto informácia vás zaujala a nájdu sa medzi vami „dobrodruhovia“, ktorí využijú túto možnosť a pridajú sa do Komunitnej záhrady v Galante.

Zdroj: FB Komunitná záhrada Galanta

Zdroj: FB Komunitná záhrada Galanta

Zdroj: FB Komunitná záhrada Galanta

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB Rodinná EkoFarma No.5 Galanta, FB Komunitná záhrada Galanta, ekofarma.com
Zdieľať na Facebooku