29.03.2023, meniny má
24. februára 2022

Rusko zaútočilo na Ukrajinu. Útok je realizovaný na viacerých miestach naraz

Rusko zaútočilo na Ukrajinu. Útok je realizovaný na viacerých miestach naraz
zdroj: 9GAG/REUTERS
reklama

Dnes, vo štvrtok 24. 2. 2022 sa približne okolo štvrtej hodiny ráno začala ruská vojenská operácia na Ukrajine. Ukrajina sa plánuje voči ruskej agresii brániť. Podľa šéfa ukrajinskej diplomacie Dmytra Kulebu musí svet Putina zastaviť. Všetko dôležité v súvislosti s dianím na Ukrajine budeme pre vás aktualizovať.

Útočia na mnohé mestá naraz

Podľa portálu Aktuality.sk sú „najdôležitejšie“ body konfliktu to, že Rusi útočia na mnohé mestá naraz a snažia sa zničiť kľúčovú infraštruktúru:

  • Rusko útočí naraz na viaceré miesta na Ukrajine vrátane Kyjeva či Charkova.
  • Snaží sa zničiť kľúčovú infraštruktúru ukrajinskej armády.
  • Slovensko už odsúdilo vojenský útok Ruska na Ukrajinu. Informácie o prípadných slovenských obetiach z Ukrajiny zatiaľ nie sú našej krajine hlásené.
  • Podľa zatiaľ dostupných správ útoky prichádzajú spoza viacerých hraníc vrátane tej Bieloruskej.

Premiér Eduard Heger sa vyjadril: „Je to zo strany Ruska neospravedlniteľný barbarský čin, hrubé porušenie medzinárodného práva. Znova nám pred očami ožil ruský imperializmus v jeho agresívnej, militantnej podobe. Vláda Slovenskej republiky so všetkou rozhodnosťou odsudzuje konanie ruského prezidenta Vladimira Putina a jeho vlády.“ 

reklama

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyhlásil stanné právo a vyzval občanov, aby nepodliehali panike po tom, ako ruský prezident Vladimir Putin oznámil začiatok vojenskej operácie na Ukrajine. Aktuality.sk o tom informovalo TASR na základe správ prevzatých od agentúr AP a AFP.

Mesto Ivano-Frankivsk, ktoré leží na západe Ukrajiny len cca 160 kilometrov od slovenských hraníc, hlási nepokoje tiež. Na rôznych sociálnych sieťach sa objavili videá, ktoré zachytávajú explózie v tejto oblasti, ale aj zvuky ostreľovania.

Článok budeme aktualizovať podľa pribúdajúcich informácií.

 

zdroj: 9GAG

zdroj: twitter.com/ Thomas Van Linge

zdroj: 9GAG

zdroj: REUTERS/Alexander Ermochenko

Zdroj: REUTERS/Alexander Ermochenko

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: zdroj: 9GAG
aktuality,sk
Zdieľať na Facebooku