28.02.2024, meniny má
2. mája 2023

Technické služby mesta Galanta dostali nového pomocníka. Tento prístroj vyčistí naše mesto ekologicky

Technické služby mesta Galanta dostali nového pomocníka. Tento prístroj vyčistí naše mesto ekologicky
Zdroje: konnex.sk/FB Mgr. Peter Kolek - primátor mesta Galanta
reklama

Každé mesto potrebuje starostlivosť, aby prekvitalo a bolo pre jeho obyvateľov krásnym a príjemným miestom na život. Do takejto starostlivosti patria napríklad zabezpečovacie práce pri rôznych podujatiach, ale najmä udržiavanie čistoty v meste či ošetrovanie a polievanie zelene a kvetov.

V tomto smere nás veľmi potešila informácia, o ktorú sa na svojej facebookovej stránke podelil primátor Galanty Peter Kolek. Týkala sa kúpy novej technickej posily pre Technické služby Mesta Galanta.

Investícia do budúcnosti

Technické služby Mesta Galanta zakúpili totiž špeciálny prístroj, ktorý je určený na čistenie odpadových nádob, rôznych typov povrchov či fasád. Prístroj BioMant Compakt je určený na ničenie buriny vrelou vodou. Stroj je vytvorený na ekologické ničenie buriny bez použitia chémie.

Okrem ničenia buriny je však možné ho používať aj na iné účely, medzi ktoré patria čistiace práce. Stroj je možné transportovať na korbe vozidla alebo prívesnom vozíku.

reklama

Ide o investíciu, ktorá v dlhodobom horizonte pomôže ušetriť tisíce eur z mestského rozpočtu. Namiesto platenia drahých služieb externých firiem si bude Galanta dezinfikovať verejné priestory a udržiavať ich čistotu svojpomocne.

TSMG vyskúšali nové zariadenie na Pamätníku Zoltána Kodálya v mestskom parku. Po dokončení prác skonštatovali, že nový pomocník funguje perfektne.

My prajeme novému prístroju dlhú životnosť a množstvo úspešne očistených plôch.

Zdroj: FB Mgr. Peter Kolek – primátor mesta Galanta

Zdroj: konnex.sk

Zdroj: konnex.sk

Zdroje: konnex.sk, FB Mgr. Peter Kolek - primátor mesta Galanta
Zdieľať na Facebooku