19.07.2024, meniny má
25. mája 2024

Tragická noc v galantskom okrese. Náraz do stromu neprežili traja mladí ľudia

Tragická noc v galantskom okrese. Náraz do stromu neprežili traja mladí ľudia
Zdroj: FB Polícia SR - Trnavský kraj
reklama

Krajské riaditeľstvo policajného zboru v Trnave informovalo o mimoriadne tragickej dopravnej nehode, pri ktorej vyhasli tri mladé životy a jedna osoba sa ťažko zranila, ku ktorej došlo pri obci Veľká Mača, v okrese Galanta.

Podľa informácií polície 20-ročný mladý muž, ktorý sedel na mieste vodiča v aute Hyundai, prešiel z nezistených príčin mimo cestu a narazil do stromu.
V aute sa v čase nárazu nachádzali aj traja rovesníci vo veku 21 a 18 rokov, z toho dve dievčatá.

Nehodu prežila iba 21-ročná dievčina, ktorú záchranári transportovali s ťažkými zraneniami do nemocnice. Ostatní žiaľ zraneniam spolu s vodičom podľahli.

do stromu

Zdroj: FB Polícia SR – Trnavský kraj

reklama

Polícia miesto nehody uzavrela a krátko na to zasahovali pri nešťastnej udalosti všetky záchranné zložky. Vzhľadom na závažnosť prípadu si nehodu prevzal galantský vyšetrovateľ, ktorý začal vo veci trestné stíhanie pre prečin usmrtenia a ublíženie na zdraví s následkom ťažkej ujmy na zdraví.

„Apelujeme na mladých vodičov, ktorí nemajú ešte dostatočné skúsenosti za volantom, aby nepodceňovali situáciu za volantom a zbytočne neriskovali. Vodič je vždy plne zodpovedný za všetky osoby, a hoci sa iní zabávajú, vodič je ten, kto musí mať situáciu stále pod kontrolou. Myslime na to, vždy keď si sadáme za volant auta,“ upozorňuje polícia.

Zdroje: FB Polícia SR - Trnavský kraj
Zdieľať na Facebooku