28.02.2024, meniny má
16. novembra 2023

Trnavskí kriminalisti zadržali muža, ktorý má prsty v megakrádeži v Galante. V priebehu noci so spolupáchateľmi ukradol 150-tisíc eur

Trnavskí kriminalisti zadržali muža, ktorý má prsty v megakrádeži v Galante. V priebehu noci so spolupáchateľmi ukradol 150-tisíc eur
Zdroj: Polícia SR - Trnavský kraj
reklama

Krajské riaditeľstvo policajného zboru v Trnave informovalo, že trnavskí kriminalisti zadržali jedného zo skupiny spolupáchateľov, ktorým sa počas jednej noci podarilo ukradnúť z účtu obete viac ako 150 000 eur. Vyšetrovateľ zadržaného muža obvinil a podal podnet na návrh na jeho väzobné stíhanie.

Obvinenému mužovi a jeho komplicom sa podarilo „nabúrať“ do mobilnej bankovej aplikácie poškodeného, z okresu Galanta. Poškodenému postupne z účtu presunuli peňažné prostriedky na sedem iných účtov. Z nich potom mali v použitím virtuálnej karty vybrať z viacerých bankomatov celú sumu.

Prípadom sa okamžite začala zaoberať galantská polícia avšak vzhľadom na okolnosti prípadu si vec prevzal krajský vyšetrovateľ.

Muža môžu odsúdiť až na 15 rokov

„Náročnou operatívnou činnosťou, analyzovaním množstva stôp a informácií sa policajtom podarilo zistiť, aj za pomoci verejnosti, totožnosť jedného z komplicov. Po súhlase prokurátora ho policajti koncom minulého týždňa aj zadržali,“ uviedla polícia.

reklama

Krajský vyšetrovateľ obvinil 34-ročného muža z Ukrajiny z obzvlášť závažného zločinu krádeže spolupáchateľstvom, za ktorý mu môže hroziť väzenie v rozmedzí 10 až 15 rokov. Na stotožnení ďalších osôb podozrivých zo spoluúčasti na trestnom čine, polícia naďalej pracuje.

muža

Zdroj: Polícia SR – Trnavský kraj

„Aj keď v tomto prípade išlo o niečo iné, stále dôrazne odporúčame, aby ste nezabúdali, v súvislosti so svojimi peniazmi na účtoch, na bezpečnostné prvky, mali nastavené denné limity a v žiadnom prípade neposkytovali prihlasovacie údaje do internet bankingu či údaje o karte tretím osobám. Rovnako nenoste PIN kód priamo pri platobnej karte,“ varuje polícia.

Zdroje: FB Polícia SR - Trnavský kraj
Zdieľať na Facebooku