19.07.2024, meniny má
27. septembra 2023

V Galante vzniklo nové občianske združenie zamerané na rozvoj dopravy. Počas volieb budú zbierať podpisy za zavedenie dopravy medzi stanicami Galanta a Leopoldov

V Galante vzniklo nové občianske združenie zamerané na rozvoj dopravy. Počas volieb budú zbierať podpisy za zavedenie dopravy medzi stanicami Galanta a Leopoldov
Zdroje: foursquare.com/canva.com/zeleznicastanica.sk
reklama

Cieľom každého mesta je zabezpečiť svojim občanom uspokojenie ich potrieb v čo najväčšej možnej miere. Často sa tak stáva, že mesto modernizuje, zlepšuje svoje služby a počúva hlasy občanov, ktorým sa snaží vyhovieť. Galanta samozrejme nie je výnimkou.

Hlasy občanov často zastupujú rôzne inštitúcie, či občianske združenia. Len nedávno vzniklo v Galante jedno cieľavedomé občianske združenie s názvom Klub podpory a rozvoja dopravy – KPARD. Ich hlavným záujmom je podpora a rozvoj dopravy v Galante a jej blízkom okolí.

Klub s jasným cieľom – rozvoj dopravy

Občianske združenie vzniklo s vášnivým záujmom o všetko, čo sa týka dopravy. Denne sa potýkajú s novinkami na slovenskej dopravnej scéne a aj preto sa odhodlali zameriavať sa na jej pravidelný rozvoj. To však vo všetkých aspektoch dopravy – železničnej aj autobusovej.

Poukazovať plánujú pravidelne na možnosti zlepšovania v infraštruktúre či službách. Zabezpečiť by tak chceli pohodlie a spoľahlivosť v slovenskej doprave pre všetkých. Organizujú rôzne aktivity, mimoriadne jazdy a umožňujú tak svojim členom aj verejnosti objaviť krásu a jedinečnosť dopravy vo všetkých podobách.

reklama

Kvalitná doprava je totižto podľa nich kľúčom k rozvoju spoločnosti. Tvoriť chcú časom inovatívne projekty so zameraním na novinky v dopravnej technológii, ale aj udržateľnosti pri pohľade v smere budúcnosti.

Ak zdieľate rovnaký záujem v zlepšovaní dopravy, môžete sa k nim aj pridať vo formulári na ich webe, alebo ich podporiť na facebookovej stránke. Vytvoria tak príležitosti k vzdelávaniu aj interakciám so špecialistami v odbore. Uvítajú každého, bez ohľadu na úroveň znalostí, či skúseností.

Petícia združenia počas volieb

Združenie má síce len mesiac od založenia, no nápady a myšlienky trvajú už dlhšie. Postupne sa ich podarilo zmapovať a aj po komunikácii s mnohými občanmi prichádzajú s vlastnou petíciou. Zbierať v nej budú podpisy za zavedenie železničnej osobnej dopravy medzi stanicami Galanta a Leopoldov. Zúčastniť sa jej bude môcť každý a konať sa bude v deň volieb, v sobotu 30.9.2023. Podpísať petíciu a podporiť tak združenie v jeho krokoch môžete aj on-line.

Železničná trať Galanta – Leopoldov je označená ako elektrifikovaná trať číslo 133 a spája tieto dva dôležité dopravné uzly už od roku 1885. Jej význam bol v prepojení týchto dvoch tratí bez nutnosti použiť uzol Bratislava a je zložením staníc Galanta – Gáň – Sereď – Šúrovce – Siladice – Leopoldov.

Dnes však funguje iba pre nákladné vlaky. Jej minulosť bola ale spojená aj s osobnou prepravou, ktorá bola pozastavená v decembri 2012. Cieľom OZ je teda jej obnovenie, pod ktoré sa môžete už v sobotu podpísať aj vy. Počkajú na vás s pripravenými dokumentami na stanici v Galante a pred domovom dôchodcov Patria.

V pláne však majú do budúcna aj ďalšie petície, ktoré sa priamo dotýkajú dopravy v Galante. Jednou z nich je aj vybudovanie železničnej zastávky v mestskej časti Hody. Ak vás teda téma, ktorú prináša toto unikátne občianske združenie zaujíma, neváhajte ich podporiť. V deň volieb už budeme mať predsa pero rozpísané, tak by bola škoda ho nevyužiť pre podporu a rozvoj dopravy v Galante.

Zdroj: FB/Klub podpory a rozvoja dopravy

Zdroj: FB/Klub podpory a rozvoja dopravy

 

Zdroje: FB/Klub podpory a rozvoja dopravy, kpard-oz.eu
Zdieľať na Facebooku