29.11.2023, meniny má
14. septembra 2022

V Galante začali Dni európskeho kultúrneho dedičstva. Čo ponúkajú tento rok?

V Galante začali Dni európskeho kultúrneho dedičstva. Čo ponúkajú tento rok?
Zdroje: muzeum.sk/miribord.sk
reklama

Tento rok nesmú v rámci spoločenských a kultúrnych akcií chýbať Dni európskeho kultúrneho dedičstva (DEKD). V Galante začali od pondelka 12. septembra a potrvajú do soboty 24. septembra 2022.

Pozrite sa s nami, ako budú tento rok u nás v Galante vyzerať a čo všetko si tam môžeme užiť. Určite si nenechajme ujsť zaujímavý program a aktivity.

Dni európskeho kultúrneho dedičstva (DEKD)

V rámci DEKD si môžu návštevníci od 12. do 17. septembra vychutnať prehliadku expozície Galanta na špirále storočiami. Prehliadky sa uskutočňuje v južnej veži Neogotického kaštieľa, so vstupmi o 13.00, 14.00 a 15.00 hod. Vstupné je dobrovoľné.

V rámci múzejno-pedagogických programov môžeme nájsť spojenie s výstavou, ktorá má názov Dotyk dreva. Počas dobrodružného hľadania pokladu po celom múzeu bude netradičná vyučovacia hodina vo výstavnej sále. Historické predmety umiestnené v pivnici ponúkajú zážitkové prehliadky spolu s kreatívne stráveným časom v múzeu.

reklama

Pre fanúšikov zameraných viac na umeleckú časť programu je k dispozícii Zážitkový artekoučingový workshop s názvom Zrkadlo do duše. Ten sa uskutoční s Dášou Polievkovou 21. septembra vo výstavnej sieni. Viac informácií je možné nájsť na tomto odkaze.

Vyvrcholenie programu sa bude konať v poslednú septembrovú sobotu (24. 9.) vo Vlastivednom múzeu v Galante. Program určený pre širokú verejnosť bude zadarmo. Od 17.00 hod. bude prebiehať prednáška s pamiatkarom Mgr. Arch. Rastislavom Petrovičom o barokovej kaplnke. Taktiež bude prebiehať finisáž výstavy Dotyk dreva.

Poslednú prehliadku povedú kurátorky výstavy Mgr. Diana Gruberová a Mgr. Erika Slobodová. Večer po otvorení brán nádvoria môžu návštevníci ochutnať víno z viacerých vínnych oblastí. O 19.00 hod. si budú môcť užiť koncert. Na nádvorí budú znieť slávne skladby v štýloch swing a hot-jazz. Zahrá ich skupina Golddies.

Počas trvania Dní kultúrneho dedičstva v Galante bude do expozícií Vlastivedného múzea v Galante – vodných mlynov v Jelke a Tomášikove v sobotu 24. 9. voľný vstup.

Zdroj: FB Vlastivedné múzeum v Galante

Zdroj: galanta.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: galanta.sk, muzeumgalanta.sk
Zdieľať na Facebooku