25.09.2022, meniny má
29. marca 2022

V galantskej športovej hale prebehne humanitárna burza pre odídencov z Ukrajiny. Galanťania môžu priniesť jarné oblečenie, hračky a ďalšie potreby

V galantskej športovej hale prebehne humanitárna burza pre odídencov z Ukrajiny. Galanťania môžu priniesť jarné oblečenie, hračky a ďalšie potreby
Zdroj: galanta.sk/FB Trnavská arcidiecézna charita
reklama

Trnavská arcidiecézna charita sa v spolupráci s mestom Galanta opäť rozhodla pomôcť odídencom z Ukrajiny žijúcim v Galante.

Prednedávnom zriadila zberné miesto a tentokrát organizuje humanitárnu burzu, ktorá sa bude konať 2. apríla 2022.

Potrebné je najmä jarné oblečenie

Vojna na Ukrajine ukázala, že medzi nami žijú dobrí ľudia, ktorí sú ochotní pomáhať našim susedom v týchto ťažkých chvíľach. Charita pripravila zoznam vecí, ktoré môžete priniesť do Športovej haly v Galante, odkiaľ poputujú na humanitárnu burzu.

V Galante je momentálne ubytovaných asi 400 ľudí z Ukrajiny, ktorí odišli ešte v zimnom oblečení. Najviac potrebné je preto najmä jarné oblečenie a obuv. Charita prosí záujemcov, aby nenosili šatstvo z iných sezón. Deti určite potešíte hračkami, ako kolobežky, bicykle, odrážadlá či lopty. Potrebný je aj riad (hrnce, panvice, poháre, šálky, taniere a príbory).

reklama

Ďalej môžete priniesť aj športové kočíky či buginy. Samozrejmosťou je, že veci by mali byť v čistom, použiteľnom a funkčnom stave. Skúste sa pred ich odovzdaním spýtať samých seba, či by ste tieto veci dokázali darovať napríklad svojim blízkym.

Zdroj: FB Trnavská arcidiecézna charita

Kam ich môžete nosiť?

Ako zberné miesto poslúži Športová hala v Galante, kam môžete uvedené veci priniesť v stredu 30. marca 2022 a vo štvrtok 31. marca 2022 v čase od 10.00 do 12.00 hod.

Samotná burza prebehne následne taktiež v športovej hale na ulici Kpt. Nálepku 737 v sobotu 2. apríla 2022 od 13.00 do 16.00 hod. Veríme, že sa nájde mnoho dobrosrdečných ľudí, ktorým nie je osud ukrajinských odídencov ľahostajný.

V Galante funguje aj stále zberné miesto

Sídlo Trnavskej arcidiecéznej charity v Galante na Hlavnej ulici taktiež slúži ako dlhodobé zberné miesto, kde môžete odovzdávať nasledujúce potreby:

  • trvanlivé potraviny: konzervy s mäsom, rybami, paštéty, strukoviny, instantné polievky, zaváraniny, džemy, káva, čaj, cukor, med, soľ, cestoviny, omáčky na cestoviny,
  • potreby pre deti: detské príkrmy – sušené materské mlieko, detská výživa, krupica, kaše,
  • hygienické potreby: toaletný papier, dámske hygienické pomôcky (vložky, tampóny), plienky (všetky veľkosti), vlhčené vreckovky, jednorazové holiace strojčeky, pena na holenie, šampóny a sprchovacie gély, pracie prostriedky, prostriedky na umývanie riadu, dezinfekcia,
  • iné potreby: teplé deky, spacie vaky, lekárničky a zdravotnícky materiál na potrebu prvej pomoci.

Pokiaľ chcete pomáhať ako dobrovoľník, kontaktujte charitu mailom na dobrovolnictvo@charita.sk. Stačí uviesť vaše meno, mesto, kde žijete, oblasť, v ktorej viete pomôcť a váš telefonický a mailový kontakt. Ďakujeme všetkým Galanťanom, ktorí majú chuť pomôcť.

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: FB Trnavská arcidiecézna charita, galanta.sk, FB Mesto Galanta
Zdieľať na Facebooku