29.11.2023, meniny má
15. mája 2022

V najbližších dňoch si budete môcť v Trnave užiť niekoľko zaujímavých akcií. Príďte sa zabaviť a odpočinúť si

V najbližších dňoch si budete môcť v Trnave užiť niekoľko zaujímavých akcií. Príďte sa zabaviť a odpočinúť si
Zdroje: folklorfest.sk/foto.musicgate.cz
reklama

V Trnave sa každoročne uskutočňujú viaceré spoločenské podujatia, ktoré sa však v posledných dvoch pandemických rokoch nemohli konať.

Po uvoľnení opatrení sa rôzne akcie už pomaly, ale isto rozbiehajú. Príďte sa zabaviť a odpočinúť si, ale aj vychutnať si atmosféru nášho krajského mesta počas viacerých podujatí.

Májový kvet 2022

Trnavský Májový kvet sa tento rok uskutoční v plnej sile. Ide o kvetinový trh plný rastliniek, kvetín a byliniek, ktorý je umiestnený priamo na Trojičnom námestí v Trnave.

Prebiehať bude od štvrtka 19. mája do nedele 22. mája 2022. Počas neho bude prebiehať aj bohatý sprievodný program, kde budú rôzne workshopy, koncerty, divadielka a prednášky.

reklama

Program Májového kvetu

Štvrtok 19. 5.

 • 8.00 – 18.00 hod. – Kvetinový trh

Piatok 20. 5.

 • 8.00 – 18.00 hod. – Kvetinový trh
 • 10.00 hod. – Kvetinový sprievod – vyzdob si kvetmi kočík, kolobežku, skateboard, odrážadlo, no hlavne seba a pripoj sa do Sprievodu kvetov.
 • 10.15 hod. – Kráľovstvo na Povale – divadlo pre deti
 • 14.00 hod. – Mário Maška – prednáška – dlhoročný florista a držiteľ dvoch titulov majstra Slovenska vo floristike bude prezentovať umenie aranžovania a ako to s kvetmi „nepohnojiť“
 • 15.30 hod. – Veselé Makramé – workshop, kde si môžu návštevníci upliesť svoj držiak na kvetináč.
 • 17.00 hod. – Vážky – koncert

Sobota 21. 5.

 • 8.00 – 18.00 hod. – Kvetinový trh
 • 11.00 hod. – Kráľovstvo na Povale – divadlo pre deti
 • 14.00 hod. – Jakub Vríčan – zakladateľ projektu PureLove porozpráva o dôležitosti upcyklovania a zero waste spôsobu života
 • 15.30 hod. – Veselé Makramé – workshop, kde si môžu návštevníci upliesť svoj držiak na kvetináč
 • 17.00 hod. – Španiel Russ – koncert

Nedeľa 22. 5.

 • 8.00 – 18.00 hod. – Kvetinový trh
 • 11.00 hod. – Kráľovstvo na Povale – divadlo pre deti
 • 14.00 hod. – Jakub Vríčan – zakladateľ projektu PureLove porozpráva o dôležitosti upcyklovania a zero waste spôsobu života
 • 15.30 hod. – Veselé Makramé – workshop, kde si môžu návštevníci upliesť svoj držiak na kvetináč
 • 17.00 hod. – ERØ – koncert
Zdroj: trnava.sk

Zdroj: trnava.sk

Čechomor & SĽUK – Trnava – Amfik

Vo štvrtok 16. júna 2022 bude v amfiteátri v Trnave koncert dvoch veľmi populárnych hudobných zoskupení. O 20.00 hod. vystúpia spolu Čechomor & SĽUK.

Počas trojhodinového koncertu si na jednom pódiu zahrajú, zatancujú a zaspievajú česká folk-rocková kapela Čechomor a Slovenský ľudový umelecký kolektív SĽUK.

SĽUK si tento rok pripravil 90-minútový reprezentačný program, v ktorom predstavia to najlepšie zo svojej hudobnej a tanečnej produkcie. Kapela Čechomor, ktorá vystúpi ako druhá, má počas 90-minútového predstavenia pripravené svoje najväčšie hity.

Lístky si môžete v predpredaji zakúpiť na Ticketportal alebo na predpredaj.sk.

Zdroj: FB AMFIK Trnava

Trnavská hudobná jar 2022

Od 1. mája 2022 prebieha v Trnave už 54. ročník festivalu klasickej hudby Trnavská hudobná jar. V rámci neho odoznejú na rôznych miestach v Trnave viaceré koncerty vážnej hudby.

V nedeľu 22. mája o 19.00 hod. si môžete prísť vypočuť Piesne a árie 20. storočia. V Zrkadlovej sále Divadla Jána Pálarika zaznejú skladby od Bernsteina, G. Gerschwinna, E. Suchoňa, G. C. Menottiho, F. Obradorsa, J. Rodriga. Interpretovať ich budú Gloria Novaková (soprán), Tatiana Hajzušová (soprán) a Robert Pechanec (klavír).

V piatok 27. 5. o 19.00 hod. budú znieť v Západoslovenskom múzeu v Trnave skladby od W. A. Mozarta na podujatí Mozartov čarovný roh. O hudobný zážitok sa postarajú Lotz Trio – Róbert Šebesta (basetový roh I, umelecký vedúci), Ronald Šebesta (basetový roh II) a Igor Františák (basetový roh III).

Vyvrcholením Trnavskej hudobnej jari bude koncert súboru pre starú hudbu Solamente naturali. Uskutoční sa v piatok 10. júna o 20.00 hod. v Bazilike sv. Mikuláša.

Súbor vznikol v roku 1995 ako flexibilná kombinácia umelcov rôznych odborností, ktorí sa chceli venovať interpretácii hudby 17. a 18. storočia na historických nástrojoch. Jeho zakladateľom a umeleckým vedúcim je huslista Miloš Valent. Umelecký zážitok nám obstarajú sólisti Hilda Gulyas (soprán), Helga Varga Bach (soprán), Matúš Šimko (tenor), Matúš Trávníček (bas) a Martina Bernášková (flauto traverso).

Vstupné je v predaji iba na mieste pred koncertom. Lístky sú v sume 5 eur/dospelí, 3 eurá/dôchodcovia, držitelia preukazu ZŤP, študenti a deti.

Zdroj: FB Zaži v Trnave

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB - Májový kvet 2022, FB - Čechomor & SĽUK - Trnava - Amfik, FB - MUSICA TIRNAVIENSIS ~ Solamente Naturali | THJ 2022
Zdieľať na Facebooku