19.05.2024, meniny má
12. apríla 2023

V Sládkovičove sa bude 1. mája konať Otvorenie neba. Pripravený majú kvalitný program na nebi aj na zemi

V Sládkovičove sa bude 1. mája konať Otvorenie neba. Pripravený majú kvalitný program na nebi aj na zemi
Zdroj: FB Otvorenie NEBA V Sládkovičove
reklama

S príchodom jari ožíva príroda a s ňou aj mnohí z nás. Či už sa vyberieme na prechádzku, užívame si šport vonku alebo navštevujeme rôzne podujatia. Aj vďaka nášmu mestu a jeho skvelým akciám s mnohoročnými tradíciami sme zvyknutí na kvalitné podujatia športového aj kultúrneho charakteru.

Len nedávno sme sa mohli zúčastniť napríklad výnimočného 39. ročníka Behu oslobodenia, zabaviť sa počas Veľkonočnej opekačky v komunitnej záhrade na ekofarme u Jozefa a Evy Vinceových alebo si oddýchnuť na Festivale maďarských filmov či v kine DK Galanta.

Za akciami plnými života však často chodíme aj do bezprostredného okolia nášho mesta a nebude to inak ani začiatkom mája. Chystá sa totiž ďalší a ešte bohatší ročník Otvorenia neba v Sládkovičove.

V Sládkovičove otvoria nebo

Otvorenie neba v Sládkovičove pozná hádam každý v okolí a to najmä pre jeho viac ako 20-ročnú tradíciu, ktorá bola vynechaná iba raz z dôvodu pandémie. Ide o unikátny pohľad na letecký deň spojený s rôznym športovým, kultúrnym aj gastro programom pre deti aj dospelých.

reklama

Ako uvádza aj RTV Krea, prvotná myšlienka festivalu vznikla už pred viac ako 20 rokmi a jeho cieľom bola najmä popularizácia lietania medzi mládežou. Ako čas plynul, podujatie sa stalo neodmysliteľnou súčasťou oslavy sviatku práce v našom okolí.

Organizátori si v roku 2023 prichystali na 1. mája naozaj rozmanitý program, ktorý začína o 10.00 hod. s predpokladaným ukončením okolo 14.00 hod. a celá akcia bude spoplatnená symbolickým 2-eurovým vstupným. Pozrime sa preto spoločne na všetko, čo sa chystá tento rok na letisku v Sládkovičove.

Bohatý vzdušný program doplní tento rok aj lietajúci zázrak

To, že sa podujatie každým rokom zlepšuje a preskakuje svoju, už tak vysoko nastavenú latku, je jasné každému, kto sa zúčastnil predošlých ročníkov. Plní pekných zážitkov z predstavení, ale aj zoznamovacích a vyhliadkových letov prichádzajú domov dospelí aj deti z otvorenia neba už veľa rokov. Tento rok nás však prekvapí aj špičkový pilot z Maďarska.

Počas celej akcie budeme mať možnosť vidieť množstvo skvelých vzdušných kúskov, ako sú vzdušný súboj či bombardovanie, ktoré v minulosti zožali veľký úspech. Sľúbený je tohto roku aj špeciálny stroj – práškovač s názvom Dusty, ale aj lietadlo Z37 Čmeliak a podariť by sa mohol aj prelet stíhačky L29 Delfín. Uvidieť budeme môcť aj reprezentanta Slovenska v leteckej akrobacii Vlada Kleina, ktorý nám predstaví akrobaciu na lietadle Zlín 50.

Mimo klasický, už tak napínavý vzdušný program podujatie navštívi aj akrobatický pilot Zoltán Vereš z Maďarska, ktorý na viac ako 120 typoch lietadiel nalietal vyše 19 000 hodín. Svojou úžasnou šou určite mnohým vyrazí dych a zanechá v nich silnú spomienku. Je totiž uznávaným právnym expertom v oblasti letectva, majstrom sveta v leteckej akrobacii a nie nadarmo ho prezývajú lietajúci zázrak.

Zdroj: FB/Otvorenie NEBA V Sládkovičove

Zdroj: FB Otvorenie NEBA V Sládkovičove

Zdroj: FB/Otvorenie NEBA V Sládkovičove

Zdroj: FB Otvorenie NEBA V Sládkovičove

Doslova ako v nebi, tak i na zemi

Program na nebi doplní skvelý program aj na zemi. Organizátori mysleli na všetko a postarali sa o zaujímavé aktivity aj mimo oblakov. Na svoje si tak prídu deti i dospelí, a to hneď v rôznych formách.

Fanúšikovia športu si budú môcť počas akcie vyskúšať nový šport s názvom teqbal. Ide o veľmi zaujímavý šport, ktorý kombinuje prvky futbalu a stolného tenisu, a tak sa jednoznačne bude na čo pozerať aj vyskúšať. Je perfektným doplnkom pre profesionálnych futbalistov aj futbalové tímy, ktoré tak môžu okoreniť svoje štandardné tréningy.

Pre deti bude k dispozícii aj florbalové ihrisko, nakoľko florbal sa u nás aj vďaka Florbalovému klubu Galanta United stáva stále populárnejším. Potešia sa však aj tí, ktorým sa páči jazda na štvorkolkách, kolotoče, nafukovacie atrakcie a kone.

Zdroj: FB/Otvorenie NEBA V Sládkovičovev

Zdroj: FB Otvorenie NEBA V Sládkovičove

Zdroj: FB/Otvorenie NEBA V Sládkovičove

Zdroj: FB Otvorenie NEBA V Sládkovičove

Nebesky chutnajúce gastro a podpora dobrej veci

Na podujatí si okrem nadupaného programu v tomto roku vychutnáte aj geniálne jedlo z posilnených gastro bufetov. Tešiť sa môžete na bohatší výber jedál, ale aj rýchlejšiu obsluhu. Kto by chcel kúpou nejakej dobroty podporiť dobrú vec, bude mať tú možnosť priamo na podujatí.

K dispozícii budú totiž aj famózne tradičné slovenské bryndzové halušky, ktoré budú mať v tomto ročníku špeciálnu úlohu. Z ich predaja poputuje každé jedno euro na pomoc Miškovi a Mary, ktorí trpia zriedkavou chorobou. Vyzbierané financie by im umožnili účasť na zahraničnej konferencii, ktorá im, snáď, pomôže získať potrebné odpovede.

Veríme, že z nadchádzajúceho podujatia máte takú veľkú radosť ako my v redakcii. Takto nabitý program sa predsa nekoná každý deň. Okrem výnimočných hostí a úžasného predstavenia sľubuje aj zábavu pre deti, športové a kultúrne vyžitie spolu s geniálnym gastrom, ktoré má aj peknú myšlienku. Nezostáva nič iné, len sa na sviatok práce vybrať do Sládkovičova a užiť si deň, na ktorý sa len tak nezabúda.

Zdroj: FB/Otvorenie NEBA V SládkovičoveZdroj: FB/Otvorenie NEBA V Sládkovičove

Zdroj: FB Otvorenie NEBA V Sládkovičove

Zdroje: FB Otvorenie NEBA V Sládkovičove
Zdieľať na Facebooku