30.09.2023, meniny má
5. augusta 2022

Víkend v Galante bude nabitý fantastickými akciami, ktoré by ste si nemali nechať ujsť. Za čím všetkým sa oplatí vyraziť?

Víkend v Galante bude nabitý fantastickými akciami, ktoré by ste si nemali nechať ujsť. Za čím všetkým sa oplatí vyraziť?
Zdroje: FB Aquapark Galandia/musicgate.cz
reklama

Rozmýšľate, ako si užiť blížiaci sa víkend v Galante? Pripravili sme pre vás výber tých najlepších akcií, ktoré si vychutnajú všetky vekové kategórie.

Či už hľadáte zábavu na parkete, alebo sa nebránite nadobudnúť nové vedomosti, určite si z tejto ponuky vyberiete to pravé pre vás.

Ujsť by ste si nemali nechať ujsť napríklad tropickú noc v Aquaparku Galandia, Maďarský večer, zaujímavú prehliadku expozície v neogotickom kaštieli či Retro fest s množstvom hviezdnych mien.

Nočné kúpanie

Dnes v noci máte jedinečnú možnosť zažiť tropickú noc v bazénoch Termál centra Galandia, ktorá sa začne už o 20.00 hod. a potrvá až do neskorej polnoci. Do zábavy vám bude hrať DJ CINI tie najväčšie retro hity a chýbať, samozrejme, nebude ani chutné občerstvenie v podobe burgrov a koktejlov.

reklama

Vstup na jednu osobu je 10 eur. Zoberte preto svojich priateľov a príďte si užiť tropické horúčavy pod holým nebom v novootvorenom aquaparku.

Zdroj: FB Matúšova zem – Mátyusföld

Retro fest – Castle edition

Už túto sobotu 6. augusta 2022 nádvorie neogotického kaštieľa Esterházy ožije poriadnou retro párty, ktorá po úspechu v Seredi prichádza aj do nášho mesta vo veľkom štýle. Brány sa otvoria o 17.00 hod. Nasledovať budú koncerty mien ako Romantic z Maďarska, Verona a Lunetic z Česka a MC Erik ft. Ivana.

V závere večera sa môžete tešiť na exkluzívny retro DJ set samotného MC Erika. Všetci nadšenci retro hitov sa preto môžu pripraviť na nezabudnuteľnú nádielku, aká tu ešte nebola.

Lístky sú dostupné za zvýhodnenú cenu v sieti predpredaj.sk, ale môžete si ich zakúpiť aj v MsKS Galanta, Esterházy Galanta Wine & Coffee alebo Cosmopolitan coffee and wine bar.

Zdroj: FB Matúšova zem – Mátyusföld

Maďarský večer

Za hudobnou zábavou netreba chodiť ďaleko, pretože už dnes o 18.00 hod. zažije Nádvorie Neogotického kaštieľa v Galante veľkolepý Maďarský večer. Vstup je úplne bezplatný.

Do tanca vám zahrajú interpréti ako Slezák Erika, Cséfalvay Zsolt, Fitos Péter či Sz-H mulátos, Szabados Béla a Deszi Horváth. Svojím umením vás zabaví aj tanečný súbor a citarová hudba Felsőszeli Nyíló Rózsa/Kikelet. Súčasťou večera budú taktiež ľudoví remeselníci.

Zdroj: FB Matúšova zem – Mátyusföld

Galanta na špirále storočiami

Pre veľký záujem návštevníkov sa bude v sobotu 6. augusta 2022 konať ďalšia prehliadka expozície Galanta na špirále storočiami, ktorá potrvá od 13.00 hod. do 16.00 hod. Vstupy budú k dispozícii každú polhodinu úplne zadarmo.

Pokiaľ patríte k milovníkom histórie alebo len túžite spoznávať bohatú históriu neogotického kaštieľa, rozhodne svoju návštevu ľutovať nebudete. Využite tak jedinečnú šancu pozrieť sa z nového balkóna, vidieť exponáty na poschodiach, ako aj nádherný dobový nábytok.

Zdroj: FB Matúšova zem – Mátyusföld

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB Peter Paška - Primátor mesta Galanta
Zdieľať na Facebooku