29.05.2023, meniny má
21. júna 2022

Za oddychom a zábavou nemusíte cestovať ďaleko. Prebehlo slávnostné otvorenie AVA Thermalparku Diakovce s termálnymi bazénmi a množstvom atrakcií

Za oddychom a zábavou nemusíte cestovať ďaleko. Prebehlo slávnostné otvorenie AVA Thermalparku Diakovce s termálnymi bazénmi a množstvom atrakcií
Zdroj: FB AVA Thermalpark Diakovce
reklama

Slávnostné otvorenie AVA Thermalparku Diakovce, ktorý ponúka príjemne strávenú dovolenku na Slovensku, prebehlo vo štvrtok 16. júna 2022. Jeho záchrany sa v máji 2021 chopila spoločnosť BEKOR s.r.o.

V minulosti bolo kúpalisko rozdelené na dve samostatné kúpaliská, avšak problémom bol nedostatok financií obce na ich prevádzku. Spoločnosť si dala za úlohu areál vynoviť ešte do otvorenia letnej sezóny. 

Rekonštrukcia vráti kúpalisku predošlú slávu

Po skončení letnej sezóny sa pustili do kompletnej rekonštrukcie bazénov, vybudovania dvoch nových bazénov, toboganov a iných vodných atrakcií.

Bola tiež zabudovaná nová bazénová technológia, vybudované nové rekreačné chatky, zrekonštruovaná ubytovňa, sociálne zariadenia a objekty pre karavanistov. Vybudovala sa nová kompletná infraštruktúra aj ČOV.

reklama

„Vieme že diakovské kúpalisko bolo veľké kúpalisko a má svoje meno. Takže sa z toho ešte možno dá ťažiť. Je to pre náš región, okolité obce a pre našich ľudí. Zvýši sa tým aj návštevnosť, turizmus a gastro, takže si myslím, že to bude prínos pre nás všetkých,“ povedala starostka Diakoviec Kristína Jakócsová.

„Z našej strany sme im poskytli vodu a napojenie na kanalizáciu obecného úradu,“ doplnil pre RTV Krea starosta Horných Salíb Pavol Dobosy.

Zdroj: kupaliskodiakovce.sk

Za relaxom netreba chodiť ďaleko

Konateľ má za cieľ vybudovať najväčšie geotermálne kúpalisko na Slovensko. V súčasnosti sa tu nachádza päť bazénov s geotermálnou vodou prameniacou z  dvoch studní. Dopĺňa ich sedemnásť atrakcií, ako aj masážne sedadlá, lehátka, chrliče a ďalšie vymoženosti.

Taktiež tu nájdete bazén so šiestimi plaveckými dráhami, horúci total relax bazén s masážnou lavicou, hydromasážnymi tryskami a fontánou. Oddych nájdete aj v rodinnom relaxačnom bazéne s masážnymi lehátkami, masážnymi lavicami a hydromasážnymi tryskami. Návštevníci sa môžu zrelaxovať aj v dvoch vírivkách alebo vysaunovať vo fínskej saune.

Raj pre vaše ratolesti

Najmenší návštevníci sa môžu vyšantiť v úžasnom detskom svete s animátorkami, trampolínami, preliezkami, pieskoviskom, skákacím hradom, kolotočom, zábavnými automatmi a s mnohými ďalšími atrakciami.

Samozrejme, chýbať nesmie gastro sekcia, ktorá zahŕňa šesť bufetov, ako aj Pool bar, kde sa môžete osviežiť fantastickými nápojmi. Parkovisko nájdete priamo pred areálom thermalparku.

Tešíme sa, že vďaka rekonštrukcii máme v našom okolí ďalšie kvalitné kúpalisko. Veríme, že v letnej sezóne 2022 priláka mnoho návštevníkov hľadajúcich oddych a zábavu nielen z okolia.

Zdroj: kupaliskodiakovce.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: RTV Krea, kupaliskodiakovce.sk
Zdieľať na Facebooku