04.02.2023, meniny má
17. novembra 2022

Vezmite svojich zamestnancov na voňavý teambuilding do Vlastivedného múzea. Upečiete si vlastné medovníky a upevníte pracovné vzťahy

Vezmite svojich zamestnancov na voňavý teambuilding do Vlastivedného múzea. Upečiete si vlastné medovníky a upevníte pracovné vzťahy
Zdroj: fitcityadventures.com/ galantasity.sk
reklama

Slovo teambuilding sa stále viac používa v rozhovoroch medzi ľuďmi aj zamestnancami firiem. Priblížime si jeho význam pre tých, ktorí ho nepoznajú. Vychádzame zo slova team (tím), teda kolektív ľudí, ktorí spolupracujú.

Spolupracujú na pracovisku a svoje pracovné aj súkromné vzťahy budujú spoločne. Z pohľadu vedenia firmy alebo oddelenia je atmosféra na pracovisku veľmi dôležitá. Na to, aby bola atmosféra aj práca pre zamestnancov príjemná, je potrebné mať na pracovisku pokoj, dobrú náladu a hlavne predchádzať konfliktom.

Teambuilding predstavuje budovanie dobrých vzťahov medzi zamestnancami, jednotlivými oddeleniami či pobočkami. Ide o spoločné aktivity zamestnancov mimo pracoviska a spájajúce kolegov. Je to posilnenie medziľudských vzťahov a táto atmosféra by mala pretrvávať aj počas pracovnej doby. Zamestnanci by mali byť uvoľnenejší a ľahšie spolupracovať medzi sebou.

Päť dôvodov, prečo je tembuilding dôležitý

  1. Pozitívna energia prenesená z teambildingu na pracovisko.
  2. Budovanie pozitívnych vzťahov je dôležité.
  3. Bližšie spoznanie svojich kolegov/zamestnancov.
  4. Práca v tíme bez tlaku.
  5. Motivácia pre zamestnancov.

Určite ste sa stretli s rôznymi ponukami na internete, plagátoch alebo videách, kde hotely, reštaurácie a iné podobne zamerané zariadenia ponúkajú aj teambuildingové akcie.

reklama

Zdroj: unsplash.com

Netradičný teambuilding v múzeu

Vlastivedné múzeum v Galante ponúka firmám a zamestnancom po prvýkrát možnosť zúčastniť sa teambuildingovej akcie pod názvom Medovníkové Vianoce.

Je to múzejno-pedagogický program obľubovaný hlavne školami. Cieľom je ponúknuť netradičnú možnosť zážitku počas blížiacich sa sviatkov nielen detským záujemcom, ale aj dospelým pracujúcim ľuďom.

Vianočný čas je priam dokonalým obdobím na budovanie a zlepšovanie vzťahov. A akú lepšiu tému by ste si mohli zvoliť, ako sviatky či tradície a toto všetko spojené príjemnými vôňami, evokujúcimi teplo domova?

Aký program múzeum ponúka?

V nádhernom prostredí historických exponátov sa môžete oboznámiť s tradíciami a históriou pečenia medovníkov. Pri tejto príjemnej činnosti si vlastnoručným zdobením medovníkov môžete potvrdiť aj svoju tvorivú fantáziu.

Zdobenie medovníčkov prebieha, samozrejme, pod vedením lektoriek múzea vo výstavnej sále spolu s exponátmi navôkol vás. Je to výnimočný neopakovateľný zážitok mimo pracoviska.

Odmenou bude sladučký ozdobený medovník, presnejšie desať takýchto sladkých medovníkov. Získané vedomosti potom  môžete využiť aj pri „teambuildingu“ počas vianočného pečenia v rodinnom kruhu.

Voňavý vianočný teambuilding Medovníkové Vianoce

Táto jedinečná príležitosť bude trvať od 22. novembra do 16. decembra 2022 (okrem pondelkov) v poobedňajších hodinách.

Celý program má dĺžku 60 – 90 minút a účasť vašej firmy či zamestnancov je potrebné dohodnúť na presný dátum. Prihlásiť sa môžete na nižšie uvedených kontaktoch. Vstupné je 5 eur na osobu.

Adresa: Vlastivedné múzeum v Galante, Hlavná 976/8, Galanta, 924 01. Kontakt a bližšie informácie: muzeumgalanta69@gmail.com, telefónne číslo 031/780 55 35.

Zdroj: muzeumgalanta.sk

Zdroje: villagardenia.sk, muzeumgalanta.sk
Zdieľať na Facebooku