18.10.2024, meniny má
7. júna 2024

Alex Mešťánek z Judo Club Arkadia Galanta získal titul majstra Slovenska. Čerstvého majstra následne ocenili aj doma v Galante

Zdroje: FB/JudoClubArkadiaGalanta, canva.com

Džudo je bojovým športom aj bojovým umením, ktoré rozvíja najmä schopnosť sebaobrany. Svojou podstatou by mal rozvíjať telesnú ale aj psychickú stránku každého cvičenca.

Cvičí sa pravidelne aj u nás v Galante a to už celkom peknú chvíľu. Za čas svojho fungovania vycvičili množstvo skvelých športovcov a získali mnoho ocenení. Jeden z cvičencov si najčerstvejšie priniesol zo súťaže titul majstra Slovenska.

Majster Slovenska v džude z Galanty

Dňa 1.6.2024 sa v neďalekých Leviciach konali majstrovstvá Slovenska v džude mladších aj starších žiakov a žiačok. Sily si tak zmerali počas podujatia tí najlepší z najlepších z celého Slovenska.

Titul Majstra Slovenska si však domov priniesol Alex Mešťánek z Judo Club Arkadia Galanta. Ten titul obhájil naozaj impozantným spôsobom – po 4 vyhratých stretnutiach vo svojej kategórii U15 do 55 kilogramov.

Z nášho lokálneho klubu svoje schopnosti úctyhodne predviedla aj Natália Bábiková, ktorá v kategórii U13 do 40 kilogramov obsadila 3. miesto. Vynikajúci výkon podali aj Patrik Pethő, Max Zsille a Dominik Bachratý.

Čerstvý majster sa dokonca len dva dni po triumfe ocitol aj medzi ocenenými mladými talentami z oblastí kultúry a športu . Tie sa rozhodlo odmeniť OZ Pro Galanta, a to formou finančnej odmeny v hodnote 500€.

My v redakcii sa pripájame ku gratuláciám a tešíme sa z nádhernej reprezentácie nielen svojho klubu, ale aj celého mesta Galanty.

Zdroj: FB/JudoClubArkadiaGalanta

Zdroje: FB/JudoClubArkadiaGalanta