30.09.2023, meniny má
11. septembra 2023

Beh večernou Galantou chystá svoj prvý ročník. Unikátna športová akcia bude doplnená aj o hudobný a tanečný program

Beh večernou Galantou chystá svoj prvý ročník. Unikátna športová akcia bude doplnená aj o hudobný a tanečný program
canva.com/FB:Galantské novinky
reklama

Galanta sa neustále zaujíma a podporuje rôzne podujatia v meste. Po kultúrne nabitých víkendoch plných hudobných, tanečných aj divadelných vystúpení však nezabúda ani na šport a jeho dôležitosť.

Najbližšie organizovanému podujatiu sa potešia všetci športovci, no najmä bežci z Galanty a jej blízkeho okolia. Mesto sa opäť raz zjednotí športom a tentokrát to bude na novom podujatí s názvom Beh večernou Galantou. Chystá sa totižto už tento piatok, 15. septembra 2023.

Beh večernou Galantou

Že Galanta behá, to je už dnes jasné každému športovcovi z okolia. Svedčí o tom aj každoročné podujatie medzinárodných rozmerov uskutočňované v Galante – Beh Galantou, Beh oslobodenia. Ten sa koná každoročne na jar a výnimkou nebude ani ročník 2024, ktorý sa už pomaly, ale isto pripravuje.

Beh večernou Galantou je nový koncept a jedná sa preto o jeho prvý ročník. Podujatím chce mesto podporiť a vyzdvihnúť záujem o šport najmä u mladých ľudí a detí. Vítaní sú však samozrejme aj dospelí. Štart aj cieľ behu bude na Hlavnej ulici, ktorá bude počas pretekov uzavretá.

reklama

Kategórie budú rôzne a preto má šancu si dobre zabehať a zasúťažiť každý. Chýbať nebudú dokonca ani odmeny. Prví traja športovci z každej kategórie získajú medailu, diplom aj vecné ceny. Udelené bude zároveň aj ocenenie za najlepšieho Galanťana a Galanťanku, k čomu je však potrebné mať trvalý pobyt v meste Galanta.

Mesto samozrejme nemohlo zabudnúť ani na detských pretekárov. Každého z nich totižto za odbehnutú trať a aktivitu odmení voľným vstupom do vodného sveta Galandia a pochúťkou vo forme zdravej proteínovej tyčinky.

Pre pretekárov aj tých čo sa prídu len pozrieť budú pripravené stánky s občerstvením, hudobný aj tanečný program. Akciu si tak užije a na svoje si príde naozaj každý. Pozrite si s nami preto harmonogram jednotlivých behov a tešíme sa, ak sa uvidíme. Beh je totižto naozaj skvelým športom, ktorý môže spájať všetky generácie. Ako hovorí heslo tohtoročného behu – len radosť a dobrý pocit, Galanťania!

Časový rozpis na základe kategórií

  • 18:00 otvorenie
  • 18:15 Predškolský vek – chlapci – dĺžka trate 100 m
  • 18:25 Predškolský vek – dievčatá – dĺžka trate 100 m
  • 18:45 Žiaci 1.-4. ročník ZŠ- chlapci – dĺžka trate 400 m
  • 19:00 Žiačky 1.-4. ročník ZŠ- dievčatá – dĺžka trate 400 m
  • 19:30 Žiaci 5.-9. ročník ZŠ- chlapci – dĺžka trate 1000 m
  • 19:45 Žiačky 5.-9. ročník ZŠ- dievčatá – dĺžka trate 1000 m
  • 20:30 Beh večernou Galantou – muži a ženy – dĺžka trate 2600 m
Zdroj: galanta.sk

Zdroj: galanta.sk

Zdroje: galanta.sk
Zdieľať na Facebooku