29.03.2023, meniny má
28. februára 2022

Bezplatnú zdravotnú starostlivosť poskytnú Ukrajincom aj zubári z Galanty a Serede. Pripojili sa tak k iniciatíve Slovenskej komory zubných lekárov

Bezplatnú zdravotnú starostlivosť poskytnú Ukrajincom aj zubári z Galanty a Serede. Pripojili sa tak k iniciatíve Slovenskej komory zubných lekárov
Zdroj: unsplash.com/FB Zentist
reklama

Očakávanému prílevu Ukrajincov sa snažia pomôcť aj zubní lekári z Galanty a Serede, ktorí sa rozhodli poskytnúť im bezplatnú neodkladnú zdravotnú starostlivosť.

Pripájajú sa tak k ďalším svojim kolegom v rámci Slovenskej komory zubných lekárov. 

Chcú im tak v ťažkej situácii vyjadriť solidaritu

Z Galanty sa rozhodla k návrhu SKZL pripojiť zubná ambulancia Zentist s.r.o., ktorá sídli v Galante na adrese Karola Duchoňa 9B. V prípade potreby stačí napísať email na adresu juli.bondor@gmail.com alebo zavolať na telefónne číslo 0915 464 521.

„Slovenská komora zubných lekárov vyjadruje plnú podporu a úprimnú solidaritu ukrajinskému ľudu, kolegom a zdravotníkom na Ukrajine. Zároveň sa pripája k výzvam všetkých zodpovedných ľudí k okamžitému ukončeniu útokov voči Ukrajine,“ vyhlásila SKZL. 

reklama

Situácia nie je ľahostajná ani seredskej zubnej ambulancii Emadent s.r.o., ktorá funguje v rámci zdravotníckeho centra Medisaf na ulici Šintavská 15. Kontaktovať ich môžete prostredníctvom emailu info@medisaf.sk alebo na telefónnom čísle 0948 206 789.

Do výzvy sa zapojili zubári z celého Slovenska

Registráciu zubných lekárov spustila SKZL v nedeľu, kedy ich vyzvala prihlásiť sa k navrhnutej pomoci a bezplatne poskytnúť neodkladnú zubnú starostlivosť utečencom z Ukrajiny.

Zoznam zubných lekárov, ktorí sa rozhodli podať pomocnú ruku spolu s ostatnými ambulanciami, bude denne aktualizovaný. Nájdete ho na tomto odkaze.

Zdroj: FB Zentist

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: skzl.sk, teraz.sk
Zdieľať na Facebooku