23.04.2024, meniny má
19. januára 2024

Dychový orchester si pripravil veľkolepý novoročný koncert. Poslucháčov v novom roku poteší populárnym repertoárom aj vystúpením sólistov

Dychový orchester si pripravil veľkolepý novoročný koncert. Poslucháčov v novom roku poteší populárnym repertoárom aj vystúpením sólistov
Zdroje: galantasity.sk/FB: Dychový orchester mesta Galanta
reklama

Galanta žije kultúrou, športom, modernizáciou a nespočetným množstvom podujatí rôzneho charakteru. Naše mesto sa aktuálne prebúdza do nového roku plného úžasných príležitostí a podujatí.

Spolu s novým rokom sa ako Galanťania môžeme tešiť na magické hudobné predstavenie v podaní našej rarity a kultúrnej ikony. Dychový orchester mesta Galanta totižto chystá novoročný koncert.

Dychový orchester mesta Galanta

Dychový orchester je ozajstnou vzácnosťou a kto už mal tú možnosť počuť ich naživo, vie o čom hovoríme. Orchester vznikol v roku 2016 a pýši sa unikátnou zostavou, v ktorej je celkovo 42 hudobníkov zo Slovenska aj Maďarska.

Naše mesto už dlho reprezentujú na mnohých vystúpeniach doma aj v zahraničí. Vystupovali na rôznych podujatiach, súťažiach či festivaloch na Slovensku, v Česku, Maďarsku i Poľsku.

reklama

Ich rôznorodý repertoár zahŕňajúci klasické skladby, hymny, filmovú hudbu aj populárne piesne očaril mnohých poslucháčov naprieč okolitými štátmi.

Svojou hrou oslovujú mnohých, no cieľom orchestra vždy bolo osloviť najmä mladú generáciu začínajúcich hudobníkov.

Skúsený dirigent Ján Lelkeš aj preto vyberá okrem pochodov, hymien a klasických koncertných skladieb aj moderné popové skladby, ktorých melódie a rytmy pozná snáď každý. Ich špeciálne upravené aranžmány možno v takejto podobe vidieť väčšinou len v zahraničí.

Galantský orchester neustále napreduje a vo svojom repertoári má aj rôznu filmovú hudbu. Tá býva na koncertoch zväčša sprevádzaná aj tematickým premietaním. 

Aj takouto formou sa snažia poslucháča ešte väčšmi vtiahnuť do aktuálneho hudobného diania a v nejednom tak zanechajú úžas z viacúrovňového zážitku.

Novoročný koncert

Priaznivci veľkolepej hudby, ktorá na koži navodí zimomriavky sa už teraz môžu tešiť na dokonalý zážitok. Novoročný koncert nášho Dychového orchestra sa uskutoční už v sobotu, 27.1.2024.

Divadelná sála mestského kultúrneho strediska v Galante sa tak bude ozývať známymi rytmami a tónmi už od 17:00 hod. Pripravený majú aj špeciálny novoročný program.

Ten pozostáva zo známych hitov legendárnych hudobníkov ako sú Queen, Abba, Iturralde, Santana, Lloyd Weber či Sousa. Hudobných fajnšmekrov poteší aj príspevok sólistov, medzi ktorými sa predvedie Emma A. Čolleová, Róbert Ganzer, Ľudovít Moravsik a Pavol Gyurík.

Vystúpenie bude mať pod palcom bravúrny dirigent János Lelkes a programom nás počas celého večera bude sprevádzať Noémi Récsei. Vstupné je dobrovoľné a prispeje najmä na organizovanie podobných akcií aj v budúcnosti.

Neostáva nám teda už nič iné, ako si vyhradiť čas a užiť si tak naozaj veľkolepé predstavenie unikátneho lokálneho kultúrneho telesa – Dychového orchestra mesta Galanta. Orchestru prajeme aj z redakcie veľa úspechov doma aj v zahraničí a poslucháčom v novom roku tie najkrajšie kultúrne zážitky.

Zdroj: domkulturyga.sk

Zdroj: domkulturyga.sk

Zdroje: domkulturyga.sk
Zdieľať na Facebooku