19.07.2024, meniny má
8. júla 2024

Galantská nemocnica dosiahla ďalší úctyhodný úspech. Oddelenie urgentného príjmu získalo pod vedením primára Fatrsíka najvyššie župné ocenenie

Galantská nemocnica dosiahla ďalší úctyhodný úspech. Oddelenie urgentného príjmu získalo pod vedením primára Fatrsíka najvyššie župné ocenenie
Zdroje: pentahospitals.sk/FB:Trnavský samosprávny kraj/canva.com
reklama

Galantská nemocnica zbiera jeden úspech za druhým. Stretlo sa v nej totižto množstvo vynikajúcich odborníkov z rôznych odborov a ocenenia sa tak začali len hrnúť.

Len nedávno sme informovali o úspechu tímu primára MUDr. Ota Petríka, ktorý získal prestížne platinové ocenenie. Onedlho na to získalo ocenenie aj oddelenie urgentného príjmu pod vedením MUDr. Jozefa Fatrsíka.

Ocenenie pre oddelenie urgentného príjmu

Aj tento rok udeľoval Trnavský samosprávny kraj ceny laureátom v kategórii zdravotníctva. Najvyššie župné ocenenie udeľovali výnimočným osobnostiam a kolektívom, ktoré svojou prácou a talentom významne prispievajú k rozvoju života v Trnavskom kraji.

V šiestich kategóriách spoločenského života tak udelili ocenenia viac ako 40 osobnostiam a kolektívom. Medzi ocenenými sa tak ocitlo aj oddelenie našej Galantskej nemocnice.

reklama

Ocenenou osobnosťou za prínos v oblasti zdravotnej starostlivosti bol ocenený aj primár, MUDr. Jozef Fatrsík. Ten prevzal cenu za kolektív oceneného oddelenia urgentného príjmu NsP. Sv. Lukáša v Galante.

Oceniť ich bolo naozaj za čo. Postarajú sa už o viac ako 20-tisíc pacientov ročne. Pre mnohých z nich sú dokonca vstupnou bránou k zdravotnej starostlivosti a pomoci.

Zdroj: FB/Trnavský samosprávny kraj

Zdroj: FB/Trnavský samosprávny kraj

Dušou oddelenia je už spomínaný a mimoriadne obľúbený primár, MUDr. Jozef Fatrsík, ktorý pracuje v Galantskej nemocnici už siedmy rok. Spolu so svojou pravou rukou, vedúcou sestrou PhDr. Stelou Izsákovou Kováčovou, sa venujú akútnej diagnostike a liečbe.

Od marca sa dokonca stal námestníkom pre liečebno-preventívnu starostlivosť. Za rok 2023 sa stal aj víťazom ankety Zdravotníckych novín a získal ocenenie TOP lekár roka. Poznať ho však môžete aj z podcastov Doktor má Filipa, či hosťovania v podcaste Lužifčák.

Jeho prínos pre nemocnicu a celé oddelenie Urgentného príjmu je teda naozaj viditeľný. Pre Trnavský samosprávny kraj sa vyjadril aj k téme motivácie a udržania zamestnancov v medicínskej oblasti.

Celému tímu jednoznačne patrí veľká gratulácia, ku ktorej sa s prianím ďalších úspechov pripájame aj my v redakcii.

 

Zdroje: Zdroj: FB/Trnavský samosprávny kraj
Zdieľať na Facebooku