30.09.2023, meniny má
27. januára 2023

Galandia by sa mala otvoriť najneskôr 15. júna 2023. Mesto však ráta so skorším termínom už na jar. Podarí sa im to?

Galandia by sa mala otvoriť najneskôr 15. júna 2023. Mesto však ráta so skorším termínom už na jar. Podarí sa im to?
Zdroj: galandia.sk
reklama

Termálne centrum Galandia dal v decembri 2015 zatvoriť vtedajší primátor Galanty Peter Paška. Dôvodom bolo, že jej konštrukcia vykazovala znaky statických porúch. Vážne problémy neskôr potvrdili aj statické posudky, ktoré dala radnica vypracovať.

Na konci apríla 2022 termálne centrum po viac ako šiestich rokov vynútenej prestávky otvorilo svoje brány opäť pre verejnosť. To však netrvalo dlho. Na začiatku septembra samospráva Galandiu opäť zatvorila kvôli vysokému nárastu cien energií.

Galandia musí riešiť aj stavebné problémy

Na základe reportáže, ktorú priniesla RTV Krea sa priamo v priestoroch termálneho centra Galandia po prvý raz stretla projekčná skupina, ktorú vymenoval primátor mesta Peter Kolek.

Táto skupina zodpovedá za znovuotvorenie galantského aquaparku. Na čele tohto projektu stojí viceprimátor Galanty Peter Závodský, ktorého touto úlohou poveril primátor.

reklama

„Do tímu som vybral ľudí zodpovedných za energetiku, za stavbu, za prevádzku, za ekonomiku a za právo. Dneska sme tu všetci sedeli, aby sme zo všetkých uhlov pohľadu spolu so súčasným konateľom a so súčasnými zamestnancami, ktorí sú ešte tu, dali dokopy všetky uhly pohľadu na to, čo všetko musíme zabezpečiť, aby sme vám ju mohli otvoriť,“ vysvetlil v reportáži RTV Krea viceprimátor.

Zdroj: galandia.sk

Na zasadnutí projekčnej skupiny preberali nielen technický stav Galandie, ale aj množstvo financií, ktoré budú potrebné na jej znovuotvorenie. V budove po septembrovom uzavretí nastalo hneď niekoľko stavebných problémov.

Jedným z nich je aj zatekanie časti strechy v interiéri, ktorej oprava nebola súčasťou predošlej rekonštrukcie. Závažným problémom je aj zrejme prasknuté kanalizačné potrubie.

Otázkou, ktorá zaujíma asi väčšinu z nás, je, kedy sa plánuje otvorenie Galandie.

„Asi niekedy na prelome marca a apríla, aby sme tú kulmináciu marketingu aj záujemcov na leto našpičkovali, aby teda v lete už každému bolo jasné, že Galandia je otvorená, že funguje a že pri rozhodovaní o tom, kde strávia víkend a čas vedeli, že môžu aj tu,“ uviedol v rozhovore pre RTV Krea viceprimátor Závodský.

Zdroj: galandia.sk

galandia

Zdroj: galandia.sk

Zdroje: trnavske.radio, reginazapad.rtvs.sk, RTV Krea
Zdieľať na Facebooku