04.02.2023, meniny má
21. novembra 2022

Galanta sa pridala na mapu virtuálnych cintorínov Slovenska. Ako nám môže byť tento technologický pokrok nápomocný?

Galanta sa pridala na mapu virtuálnych cintorínov Slovenska. Ako nám môže byť tento technologický pokrok nápomocný?
Zdroje: tsmg.sk/canva.com
reklama

November sa nám postupne preklenul do svojej druhej polovice, dni sú krátke, večery priskoré a postupne vítame prvý mráz. Začiatkom mesiaca sme si všetci pripomínali Pamiatku zosnulých a s ňou sa v spomienkach vracali k svojim najbližším, ktorí tu už s nami nie sú.

Mnohí z nás, ktorí sa často vydávajú na miesta posledného odpočinku blízkych aj mimo domova, určite vedia, že často nie je vôbec ľahké sa zorientovať na veľkom cintoríne. Ak sa človek ocitne v tejto situácii a vidí mnoho radov a dlhé uličky, začína strácať nádej a trpezlivosť.

Vedeli ste však, že konkrétne hrobové miesto možno dohľadať aj cez internet z pohodlia domova? Pre takýto prípad bola totižto vytvorená platforma virtuálneho cintorína.

Navštívte cintorín z pohodlia domova

Platformu virtuálneho cintorína môžeme využívať už aj u nás v Galante. Jeho realizáciu a spracovanie zabezpečili Technické služby mesta Galanta. Vznikol ako rozšírenie cintorínskych služieb pre občanov, no aj v rámci širšieho riešenia informačného systému cintorína mesta Galanta.

reklama

Evidencia jednotlivých hrobových miest na galantskom cintoríne bola pri realizácii projektu hlavným zdrojom informácií. Celý výsledok projektu zastrešeného spoločnosťou 3WSlovakia s.r.o. môžeme teraz využívať na webstránke virtuálnych cintorínov Slovenska.

Vďaka tomuto portálu sa otvárajú možnosti na vyhľadanie zosnulých podľa mena a priezviska, ale aj čísla hrobu. Na zaevidovanej digitálnej mape si potom môžeme pozrieť presnú polohu miesta posledného odpočinku alebo aj zapáliť virtuálnu sviečku. V Galante sú zmapované tieto cintoríny:

  • Starý mestský cintorín, Bratislavská cesta – 1 693 miest posledného odpočinku
  • Nový mestský cintorín, Hodská – 1 530 miest posledného odpočinku
  • Cintorín Hody – 404 miest posledného odpočinku
  • Cintorín Nebojsa – 252 miest posledného odpočinku
  • Cintorín Javorinka – 159 miest posledného odpočinku
Zdroj: virtualnycintorin.sk

Zdroj: virtualnycintorin.sk

Zdroj: virtualnycintorin.sk

Zdroj: virtualnycintorin.sk

Pomyselná virtuálna sviečka

Nie vždy sa každému z nás naskytne možnosť prísť osobne na cintorín, či už kvôli diaľke, času, chorobe, či kvôli iným faktorom. Pre tieto chvíle ponúka aplikácia virtuálny cintorín možnosť zapálenia virtuálnej sviečky svojim blízkym zosnulým. Sviečku možno „zapáliť“ priamo na stránke, kde stačí iba vyhľadať vami žiadanú oblasť podľa názvu mesta alebo PSČ.

Vždy nás poteší, keď pozorujeme pokrok nášho mesta v akejkoľvek sfére. Veď technologické výdobytky sú tu hlavne pre ľudí a na zjednodušenie bežného života, prečo ich teda nevyužiť? Veríme, že sa nájdu medzi nami takí, ktorí aj túto novinku budú vedieť využiť, a už teraz sa tešíme, čo nové nám naše mesto pripraví nabudúce.

Zdroje: tsmg.sk, virtualnycintorin.sk
Zdieľať na Facebooku