28.02.2024, meniny má
10. novembra 2023

Galanťania si zvolili názov novej mestskej karty. Oficiálnym názvom sa stáva GalaKARTA

Galanťania si zvolili názov novej mestskej karty. Oficiálnym názvom sa stáva GalaKARTA
Zdroje: canva.com/galantasity.sk
reklama

O novej multifunkčnej karte pre mesto Galanta sme počuli už mnoho. Aj v redakcii sa tešíme na jej rôznorodé využitie a bonusy pre samotných občanov. Jej vizáž spolu s názvom však boli len donedávna opradené rúškom tajomstva.

Avšak začiatkom posledného októbrového týždňa sa k nám všetkým dostala zaujímavá novinka. Mesto ohlásilo anketu pre verejnosť, v ktorej sme mohli v krátkej dobe, do konca týždňa, hlasovať za vybraný názov novej mestskej karty.

Celotýždňové hlasovanie o názov novej karty

Mesto týmto spôsobom chcelo zapojiť svojich občanov do verejného diania. Počas piatich dní hlasovalo celkovo 525 občanov. Výber však nebol jednoduchý. Medzi vynikajúce možnosti v ankete patrili názvy:

  • Galanta – Mestská karta – z jednoduchého názvu je jasné mesto aj funkcia karty
  • ELENA – jednoducho zapamätateľná a inšpirovaná piesňou Karola Duchoňa, rodáka z našej Galanty
  • GalaKARTA – pozitívne asociácie slova Gala, ktoré je zároveň skrátením názvu nášho mesta

Hlasovať v ankete za favorita sa dalo priamo na stránke mesta. V pondelok tak započalo hlasovanie a diskusie občanov, ktorí okrem preferencie zdieľali aj vlastné unikátne vymyslené názvy pre kartu.

reklama

GalaKARTA ako absolútny víťaz hlasovania

Hlasovanie bolo ukončené 3.11.2023 a už cez víkend sme tak malo možnosť dozvedieť sa o víťaznom názve karty, ktorým sa stal názov GalaKARTA.

Víťazný názov vyhral s celkovým počtom 302 hlasov. Na druhom mieste sa umiestnil jednoduchý, avšak informatívny názov “Galanta – Mestská karta” s počtom hlasov 170 a na poslednom mieste sa umiestnil názov Elena s celkovým počtom hlasov 53.

GalaKARTA bude pre občanov pripravená už v novom roku. Aktuálne by však mala prebiehať jej testovacia fáza tak, aby karta dokonale spĺňala všetky stanovené požiadavky. Dostupná bude pre všetkých vo forme digitálnej karty v mobile, ale aj v klasickej, plastovej forme.

V redakcii sa znovu veľmi tešíme modernému prístupu mesta, ktorému naozaj záleží na názoroch a zapojení svojich občanov do rozhodovania. Tentokrát si občania vybrali názov mestskej karty a už teraz sa tešíme, do čoho ďalšieho nás naše mesto zapojí nabudúce.

Zdroj: galanta.sk

Zdroj: galanta.sk

Zdroje: Zdroj: galanta.sk
Zdieľať na Facebooku