29.03.2023, meniny má
1. februára 2023

Galantská paleta prináša krásnu výstavu obrazov aj v roku 2023

Galantská paleta prináša krásnu výstavu obrazov aj v roku 2023
Zdroje: FB Klub výtvarníkov Galantská paleta/Galantasity.sk
reklama

Tento článok sa bude venovať kultúre a ak ste sa stretli s názvom Klub výtvarníkov v Galante, mohli by sme vás zaujať.

Pokiaľ je vám tento klub známy, asi vás ničím novým neohúrime, ale ak ste ani len netušili, že Galanta ukrýva aj takýchto umelcov, nenechajte si ujsť príležitosť a začítajte sa.

Klub výtvarníkov Galantská paleta

Od roku 2002 pracuje pri Galantskom osvetovom stredisku Klub výtvarníkov Galantská paleta. V súčasnosti má vyše 40 aktívnych členov pochádzajúcich zo širokého okolia Galanty.

reklama

Galantské osvetové stredisko úspešne spolupracuje s týmito výtvarníkmi, čoho výsledkom sú početné autorské i spoločné výstavy, tvorivé stretnutia a happeningové podujatia.

Galantské osvetové stredisko každý rok v mesiacoch február a marec realizuje v galerijných priestoroch Renesančného kaštieľa v Galante reprezentatívnu výstavu z tvorby členov Klubu výtvarníkov Galantská paleta.

Galantská paleta 2023

Ak máte chuť zmeniť prostredie a byť obklopený umeleckými dielami, môžete navštíviť vernisáž a neskôr výstavu, ktorá bude prístupná v Renesančnom kaštieli v Galante.

Galantská paleta 2023 je 60. ročník celoštátnej postupovej súťaže a výstavy neprofesionálnej výtvarnej tvorby. Zároveň je to 21. ročník výstavy neprofesionálnych výtvarných umelcov klubu výtvarníkov pri Galantskom osvetovom stredisku.

Vernisáž tejto súťaže a výstavy sa bude konať 2. februára 2023 o 17.00 hod. pod záštitou kurátorky PhDr. Ivety Lenickej.

Vernisáž sa bude niesť v priateľskom duchu a obklopení krásnych obrazov od rôznych umelcov. Z použitých techník tu uvidíte maľbuplastiku aj fotografiu.

Kedy môžete navštíviť výstavu?

Galantská paleta 2023 potrvá od 2. februára, kedy bude zahájená vernisážou, až do 19. marca 2023. Obrazy sú maľované rôznymi technikami, ako napríklad olej, akryl, pastel, airbrush, ceruzka…

Umelecké diela sú tvorené z rôznych materiálov, ako drevo, keramika a kombinované techniky. Výstavu môžete navštíviť utorok – piatok od 9.00 – 17.00 hod. a v sobotu od 13.00 do 17.00 hod.

Prajeme príjemný umelecký zážitok. Na výstave sa už pracuje, fotografie z príprav nájdete nižšie.

Zdroj: FB Klub výtvarníkov Galantská paleta

Zdroj: Galantasity.sk

Zdroj: Galantasity.sk

Zdroj: Galantasity.sk

Zdroje: osvetaga.zupa-tt.sk,
Zdieľať na Facebooku