04.02.2023, meniny má
30. novembra 2022

Galantské Calma Studio pripravilo vianočné tanečné vystúpenie naprieč vekovými kategóriami a žánrami. Sľubuje aj špeciálneho hosťa

Galantské Calma Studio pripravilo vianočné tanečné vystúpenie naprieč vekovými kategóriami a žánrami. Sľubuje aj špeciálneho hosťa
Zdroje: gloomies.webnode.sk/videoarchiv.markiza.sk
reklama

Vianoce sú čoraz bližšie a my sa na ne pomaly, ale isto chystáme. Či už nákupmi, výzdobou alebo aj vianočnými pesničkami. Nie je nákazlivejšia nálada, ako tá vianočná.

V súvislosti s Vianocami sa blížia aj termíny rôznych pekných vianočných akcií. Galantské tanečné zoskupenie Calma studio si pre nás tento rok, po dlhšej pauze spôsobenej pandémiou, prichystalo úžasné vianočné vystúpenie.

Vianočný program Calma studia

Na vystúpenie sa môžeme tešiť už 9. decembra 2022 o 17.00 hod. v estrádnej sále Mestského kultúrneho strediska v Galante.

Predaj lístkov už začal a zakúpiť si ich môžete za 10 eur na webstránke domu kultúry alebo priamo na 1. poschodí MsKS Galanta v programovom oddelení od 8.00 do 15.00 hod.

reklama

Vystúpenie bude isto úžasné, ale vieme, na čo sa môžeme tešiť? Priblížme si preto trochu Calma Studio aj vzácneho tohtoročného hosťa, speváčku Zuzanu Szpevár.

Tanečné zoskupenie Calma Studio

Každý, kto býva v Galante a okolí, už aspoň počul o tanečnom štúdiu Calma. Ich skupina totiž vznikla pred viac ako 20 rokmi a za ten čas u nich tancovalo naozaj veľa veľmi šikovných tanečníkov, ktorí sa zároveň veľa naučili. V štúdiu tancujú vo viacerých tanečných skupinách rôzne vekové kategórie.

Pri vystúpeniach tak uvidíte v B skupine deti z 1. a 2. ročníka základných škôl, v C skupine 3. a 4. ročník základných škôl a v A skupine deti vo veku od 10 do 12 rokov. Ďalej je v Calma studiu aj tanečná skupina Junior, kde uvidíte tancovať deti od 13 do 15 rokov, v skupine Mládež tancujú hlavne staršie deti od 16 rokov a dospelú tanečnú skupinu s názvom Top prezentujú dospelí od 23 rokov.

V spomínaných tanečných skupinách sa tanečníci venujú rôznym žánrom. Zachytiť tak môžete tance v štýle hip-hop, disco, dancehall, latino aj new style. Naprieč rôznymi žánrami a vekovými kategóriami tak v Calma Studio vytvárajú tance a zážitky plné dynamiky, silnej energie a nepredstaviteľnej kreativity. Na spomínanom vianočnom vystúpení sa zúčastnia všetky kategórie tanečníkov a sľubujú aj hosťa.

Galanťanka a hosť vianočného programu Zuzana Szpevár

Galanťanka Zuzana Szpevár je speváčka známa najmä zo speváckej súťaže The Voice, ktorá sa spevom aj živí. K spevu sa dostala už ako osemročná priamo u nás v Galante.

Spievala na mestskom úrade a základnej škole, kde ju objavila pani učiteľka Hanuliaková. Tá sa jej napriek svojim učiteľským povinnostiam venovala celú základnú školu.

Odvtedy jej spev zostal a po absolvovaní strednej školy spievala rok v Japonsku a 12 rokov na výletných lodiach, vďaka ktorým precestovala celý svet.

Zdroj: thevoice.markiza.sk

Zdroj: thevoice.markiza.sk

Mnohí ju však poznáme aj priamo z Galanty, kde pravidelne vystupuje na rôznych akciách, či už sama, alebo s niektorou so svojich kapiel. Spieva pre slovenské, maďarské aj rakúske publikum, a preto nemá núdzu o vystúpenia aj v okolitých štátoch.

Každé vystúpenie v Galante nám robí radosť a aj vďaka podobným akciám môžeme stále hovoriť, že naše mesto žije. Žije hudbou, tancom, prednáškami, gastrom a mnohým iným. Na vianočné vystúpenie Calma Studio sa už teraz veľmi tešíme. Príďte aj vy, nasajte už pomaly tú správnu vianočnú atmosféru a užite si veľkolepé tanečné vystúpenie.

Zdroj: gloomies.webnode.sk

Zdroj: gloomies.webnode.sk

Zdroj: gloomies.webnode.sk

Zdroj: gloomies.webnode.sk

Zdroj: gloomies.webnode.sk

Zdroj: gloomies.webnode.sk

Zdroj: domkulturyga.sk

Zdroj: domkulturyga.sk

Zdroje: thevoice.markiza.sk, domkulturyga.sk, gloomies.webnode.sk, rebelportal.sk
Zdieľať na Facebooku