29.11.2023, meniny má
29. novembra 2022

Aj tento rok zavíta do Galanty a okolitých obcí Mikuláš. Pozrite sa, čo je pripravené pre vaše ratolesti

Aj tento rok zavíta do Galanty a okolitých obcí Mikuláš. Pozrite sa, čo je pripravené pre vaše ratolesti
Zdroj: unsplash.com
reklama

Hoci počasie vonku nie je ešte tak celkom zimné a vianočné, už o pár dní začne december. Ako prvý nám príjemnú predvianočnú atmosféru prináša každý rok Mikuláš.

Pre starších už len príjemná spomienka na detstvo, pre našich najmenších jedna z naojčakávanejších udalostí roka, ktorá nás ako prvá uvádza do vianočnej nálady. Kam príde tento rok Mikuláš v Galante a okolitých obciach?

Celomestské oslavy Mikuláša v Galante

Každoročne prichádza Mikuláš za deťmi s plným vrecom sladkostí a tento rok nebude výnimkou. Mestské kultúrne stredisko v Galante a OZ Templars Slovakia vás  pozývajú na Celomestské oslavy MIKULÁŠA. Uskutočnia sa v nedeľu 4. decembra 2022 od 14.00 hod. na Mierovom námestí v Galante.

Keďže sneh zatiaľ v našich končinách nenapadol, Mikuláš príde za deťmi. Jeho jazda začne na sídlisku West pri potravinách Cosmoonline o 13.45 hod. Svoju jazdu ukončí na Mierovom námestí pred mestským úrad o 14.00 hod. Sprevádzať ho a pomáhať mu budú čert a Snehulienka, s ktorými sa budete môcť aj odfotiť.

reklama

Okrem fotenia, na ktoré budete môcť využiť aj fotobúdku, sa budú, samozrejme, rozdávať aj mikulášske balíčky. Vystúpia tiež deti z CVČ – Spektrum Galanta, niečo do bruška najdete v stánkoch s občerstvením a pre všetky deti je pripravená aj diskotéka.

Poukážky na mikulášske balíčky sú už k dispozícii a zakúpiť si ich môžete za symbolické 1 euro na programovom oddelení MsKS a v pokladni Kina DK najneskôr do 1. decembra 2022.

Zdroj: FB MsKS Galanta

Mikuláš v obci Košúty

Do obce Košúty zavíta Mikuláš hneď dvakrát. Najskôr sa s ním deti stretnú v sobotu 3. decembra 2022 o 15.00 hod. v Kultúrnom dome v Košútoch. Miestny odbor Matice slovenskej v spolupráci s obcou Košúty, ZŠ Jerguša Ferka a MŠ v Košútoch vás všetkých pozývajú na tradičné Mikulášske popoludnie.

Deti zo základnej aj materskej školy pripravili pod vedením pani učiteliek pre ostatné deti z obce krásny sviatočný program a srdečne vás očakávajú v príjemnej atmosfére.

Vo vestibule kultúrneho domu si budete môcť zakúpiť rôzne vianočné výrobky vyrobené deťmi, rodičmi a pani učiteľkami a podporiť tak ďalšie aktivity pre deti. Ak by ste chceli, aby vaše dieťa dostalo balíček vyrobený vami, je potrebné ho viditeľne označiť a odovzdať pred začiatkom podujatia.

Zdroj: FB Obec Košúty

Druhýkrát zavíta Mikuláš do obce Košúty na svoje meniny, v utorok 6. decembra 2022. Tentokrát sa povezie netradične na hasičskom aute a jeho príchod bude ohlasovať siréna.

Stáť bude na týchto mikulášskych zastávkach:

  • 16.30 hod. – za mostom pred č. d. 439,
  • 16.45 hod. – autobusová zastávka ZŠ J. Ferka,
  • 17.00 hod. – Križovatka ul. Kolónia, pred č. d. 131,
  • 17.30 hod. – Lokalita DELUXE,
  • 17.45 hod. – Križovatka ul. Nová, pred č. d. 274,
  • 18.00 hod. – Nový stavebný obvod, pred č. d. 513,
  • 18.15 hod. – Smer ul. Záhradnícka, pred č. d. 547,
  • 18.30 hod. – Smer Petrov Grunt, pred bytovkou č. d. 494,
  • 18.45 hod. – Lokalita Millenium, č. d. 821,
  • 19.00 hod. – Lokalita Harmónia č. d. 606.

Zdroj: FB Obec Košúty

Zdroj: FB Obec Košúty

Mikuláš v Kajali

Obec Kajal navštívi Mikuláš v nedeľu 4. decembra 2022. Mikuláš príde na námestie pred obecným úradom od 16.00 do 18.00 hod., kedy bude aj rozdávať balíčky plné sladkostí dobrým deťom.

Každé dieťa od 2 do 10 rokov si svoj balíček môže prevziať, podmienkou však je trvalý alebo prechodný pobyt v obci. Deti žijúce v obci dostali do schánky aj pozvánku na túto udalosť.

Ak máte dieťa, ktoré nespĺňa niektorú podmienku, balíček mu môžete zakúpiť na obecnom úrade do 30. novembra 2022.

Zdroj: FB Obecný úrad Kajal

Mikuláš v obci Mostová

Aj deti v obci Mostová sa môžu tešiť na Mikuláša. Vianočné trhy a príchod Mikuláša sa uskutoční v nedeľu 4. decembra 2022 na nádvorí Kultúrneho domu v Mostovej v čase od 15.00 do 18.00 hod.

Deti aj dospelí sa môžu ďalej tešiť na súťaž v kreslení Mikuláša, vianočné vystúpenie ženského spevokolu, ale aj na tombolu či vianočné rodinné fotenie. Z občerstvenia bude v ponuke cigánska pečienka, pivo, nealko, varené víno či kakao.

V rámci vianočných trhov si môžete zakúpiť rôzne zákusky, med, oblátky, sirupy či remeselné výrobky. Predávať sa budú aj knihy. Počas celého podujatia sa zároveň oragnizuje zbierka trvanlivých potravín a drogérie na pomoc rodinám v núdzi.

Zdroj: FB obec Mostová

Mikuláš v Gáni

Aj do obce Gáň zavíta Mikuláš so svojím sprievodom v nedeľu 4. decembra 2022. Privítame ho v Kultúrnom dome v Gáni, kde začneme o 15.00 hod. tvorivými dielňami.

Neskôr spoločne privítame tak očakávaného Mikuláša, ktorý príde za deťmi cca o 17.00 hod., a spolu s ním rozsvietime obecný vianočný stromček.

Zdroj: FB OZ Mládež Gáň

Zdroje: FB MsKS Galanta, FB Obecný úrad Kajal, FB Obec Košúty, FB obec Mostová, FB OZ Mládež Gáň
Zdieľať na Facebooku