30.09.2023, meniny má
6. septembra 2023

Galantský park privíta september poriadnou hudobnou nádielkou. Rockový večer sľubuje vlastnú slovenskú tvorbu aj maďarské klasiky

Galantský park privíta september poriadnou hudobnou nádielkou. Rockový večer sľubuje vlastnú slovenskú tvorbu aj maďarské klasiky
republic-tribute-band.sk, FB/Dlhá Doba
reklama

S postupným odchodom leta a pomalom vítaní chladných vĺn prichádzajúcej jesene sa potešia najmä hudobní nadšenci. Nádherný priestor nášho neogotického kaštieľa bude zase raz hostiť vynikajúcu akciu, tentokrát v rockovom prevedení.

Po hudobnej nádielke na rozlúčke s letom v podobe popovej legendy Michala Davida a rapera Rytmusa je aj v Galante čas trochu pritvrdiť. Rocková metelica sa preženie mestským parkom už tento piatok a nezanechá ani jedného návštevníka bez zážitku.

Rockový večer v mestskom parku

Jesenné akcie otvorí už tento piatok 8.9.2023 podujatie s názvom Rockový večer. Na nádvorí neogotického kaštieľa v Galantskom parku sa začnú nadupané rockové melódie ozývať už od 18:00 hod. a vystúpenia skvelých kapiel zo Slovenska a Maďarska zahrajú do nálady snáď každému. Do rytmu sŕdc rockových nadšencov zahrajú počas naloženého hudobného večera kapely Dlhá Doba a Republic Tribute Band.

Kapela Dlhá doba sľubuje poriadny hudobný zážitok z vlastnej slovenskej tvorby. Rockeri zo Šurian vznikli na jeseň roku 2016 a v máji už nahrávali svoju prvú skladbu s názvom Chalúpka z perníku. Ich album nesúci názov Život im dokonca pokrstil samotný Kuly z Desmodu. Zo svojho bohatého autorského repertoáru nám zahrajú aj v Galante.

reklama

Mnohých poteší aj koncert kapely Republic Tribute Band, ktorá hrá a spieva hity maďarskej rockovej legendy z Budapešti – Republic. Pesničky, ktoré mixujú žáner rocku a maďarskej ľudovej tvorby sa dostávali k ľuďom už od roku 1990. V kapele Republic Tribute Band založenej v roku 2021 hity tejto legendy rovnako milujú a ešte radšej ich hrajú naživo na koncertoch.

Na podujatie je vstup voľný a preto nie je ani nad čím rozmýšľať. Užite si sobotňajší večer v meste, užite si krásy Galantského parku a kaštieľa v spojení s rockovou hudbou a recept na dokonalý septembrový večer je na svete. Vidíme sa na mieste!

 

Zdroj: domkulturyga.sk

Zdroj: domkulturyga.sk

 

Zdroje: rockovamaturita.sk, bandzone.cz, FB/Dlhá Doba, republic-tribute-band.sk, domkulturyga.sk
Zdieľať na Facebooku