19.07.2024, meniny má
18. mája 2023

Iné Kafe, Polemic, Hudba z Marsu a mnohí ďalší vystúpia v Šali už tento víkend na podujatí Večianske slávnosti

Iné Kafe, Polemic, Hudba z Marsu a mnohí ďalší vystúpia v Šali už tento víkend na podujatí Večianske slávnosti
Zdroje: inekafe.sk/FB: Život v Šali
reklama

V okolí našej Galanty to neustále žije športom, gastrom, zábavou aj kultúrou. Nie je to tak dávno, čo sme sa mohli zúčastniť prvomájových slávností alebo Otvorenia neba v Sládkovičove. Každá z týchto akcií spája ľudí z celého okolia a svojím spôsobom tak prispieva k pocitu domova.

Tentokrát sa veľmi tešíme na ďalšie kultúrne podujatie v našom okolí, ktoré sľubuje aj zaujímavých hostí. Už tento víkend sa pod holým nebom v Šali budú konať Večianske slávnosti. V piatok 19. mája a v sobotu 20. mája 2023 sa môžeme tešiť na šikovných umelcov, miestne tanečné, športové a folklórne súbory, známe slovenské kapely a mnoho iného. Pozrime sa spoločne na celý program Večianskych slávností.

Vynikajúci piatkový štart a nabitý program

Program bude naozaj bohatý a rozdelený je preto do dvoch dní. V piatok 19. 5. 2023 program začne už o 14.00 hod. na parkovisku pri hypermarkete Tesco. Úvodné predstavenia budú mať základné a materské školy – Hollého a Bernolákova. Milé detské predstavenia tak potešia divákov aj rodičov.

Po nich preberie pódium tanečný klub TK Jumping, ktorý divákom zaručene vyrazí dych svojou energiou. Neskôr rozosmeje najmä deti klaun Slížo so svojou kúzelnicko-žonglérskou šou. Do rytmu nám zaspieva a zatancuje aj Folklórny súbor Šaľan, po ktorom už prichádza na rad oficiálny príhovor primátora mesta.

reklama

Po príhovore začne hudobná zábava veľkých rozmerov. Započne ju Ľudo Kuruc band, ktorí sa na tomto vystúpení rozhodli svojím vystúpením vzdať poctu bravúrnemu spevákovi a rodákovi z Galanty Karolovi Duchoňovi. Nasledovať bude nestarnúca punk-rocková klasika od kapely Iné Kafe, ktorých hity ako Ružová záhrada, Záverečná či Ráno pozná naozaj každý. Energiou nabitý line-up ukončí vystúpenie Mafia Corner, počas ktorého zaznejú moderné prerábky tých najznámejších slovenských ľudoviek.

Skvelý sobotňajší program a unikátny záver

Po piatkovom nadupanom programe prichádza ďalší deň, ktorý však v zábave nepoľaví. Sobotňajší program otvorí o 15.00 hod. divadelný súbor Materinky so svojím detským predstavením Škola kúziel. Nasledovať budú súťažné zložky tanečného klubu TK Jumping spoločne s programom z Kung-fu centra Šaľa.

Hudby nebude málo ani v sobotu. Medzi prvými zahrá popová kapela Dream to play z Levíc. Pokračovať bude Orchester Jeana Valjeana, ktorý založili viacerí herci a vydali už aj debutový album. Ich zaujímavý prístup k tvorbe je naozaj unikátny a treba ho zažiť na vlastnej koži.

Po týchto vystúpeniach sa budú Večianske slávnosti pomaly blížiť ku koncu, ale nemajte obavy. záver bude rovnako veľkolepý. Večer o 21.30 hod. vystúpi jedna z najznámejších ska/reggae skupín na Slovensku Polemic. Ich veľmi chytľavá a tanečná hudba v spojení so zábavnými textami vyčarí úsmev na tvári naozaj každému. Po nich sa môžeme tešiť ešte na Hudbu z Marsu, ktorá svojím koncertom zakončí krásne dva dni plné kultúry a zábavy.

Nepochybujeme, že každého v tomto naozaj úžasnom programe niečo zaujalo a veríme, že sa s viacerými z vás na akcii aj vidíme. Nezabudnite si pozrieť celý program, ktorý môžete nájsť na webovej stránke mesta alebo aj priamo na konci nášho článku. Prajeme veľa tej najlepšej zábavy a spomienok z tejto krásnej a plnohodnotnej lokálnej akcie.

Zdroj: FB Kultúra Šaľa

Zdroje: Zdroje: veca.sk, msks.sala.sk
Zdieľať na Facebooku