04.02.2023, meniny má
18. mája 2022

Jakub Kozmer sa stal majstrom Slovenska až v piatich disciplínach. Plavec z Galanty si pripísal ďalšie obrovské úspechy

Jakub Kozmer sa stal majstrom Slovenska až v piatich disciplínach. Plavec z Galanty si pripísal ďalšie obrovské úspechy
Zdroj: Jakub Kozmer
reklama

O Jakubovi Kozmerovi vás informujeme pravidelne. Mladý Jakub dosahuje obrovské športové úspechy a na svoj vek je naozaj šikovný. Jakub Kozmer pochádza z Galanty, kde aj študuje na Gymnáziu Janka Matúšku.

Už odmalička bol aktívny, a preto ho rodičia viedli k športu. Začalo to tenisom, neskôr hrával aj basketbal za Galantu. Po niekoľkých rokoch tvrdej driny sa z nového klubu stali vicemajstri Slovenska.

S basketbalom síce musel skončiť, ale namiesto toho začal robiť plutvové plávanie. Už siedmy rok pláva za KVŠ Barakuda v Šali. Vypracoval sa od úplného začiatočníka až na reprezentanta Slovenska.

Majstrovstvá Slovenska 2022

Majstrovstvá Slovenska prebiehali v Žiline 14. 5 – 15. 5. 2022. Muži mali možnosť plávať 13 disciplín. Jakub plával šesť disciplín, z toho 5-krát sa stal majstrom Slovenska (50RP, 50PP, 50BF, 100RP a 100PP) a 1-krát sa stal 1. vicemajster SR (100Bf).

reklama

Jakubov klub Barakuda Šaľa vyhral z 26 disciplín (13 muži a 13 ženy) až 13-krát. Jakub priniesol víťazstvo 5-krát, Zuzana Hrašková 5-krát, Lukáš Kalník 2-krát a Alexandra Sližková 1-krát.

Skvelé výsledky dosiahli aj mladší žiaci Barakudy Šaľa pod vedením Štefanu Miku. Boli to Patrik Adamovič, Sofia Hagarová, Barbora Martinčeková, Nina Pivková, Anabela Takacsová, Jakub Urban, Norbert Bence Vanko a Katarína Zlatošová.

Momentálne sa Jakub aj ďalej pripravuje

Jakubovi v príprave držíme palce. Naďalej nezaháľa a poctivo trénuje na nasledujúce udalosti. Onedlho ho čaká súťaž v Taliansku či v rakúskom Linzi.

  • 36. Pinnuotata della Ghirlandina: 28. – 29. 5. 2022 Modena (Taliansko)
  • Otvorené Majstrovstvá Rakúska: 11. – 13. 6. 2022 v Linz

zdroj: Jakub Kozmer

zdroj: Jakub Kozmer

zdroj: Jakub Kozmer

zdroj: Jakub Kozmer

Páčil sa vám článok? Podporte Jakuba zdieľaním.

Zdroje: Jakub Kozmer
Zdieľať na Facebooku